Partner serwisu

Airbus przedstawił dostawcom aktualne informacje na temat planów produkcyjnych

Avgeek 29.05.2021

Airbus przedstawił dostawcom aktualne informacje na temat planów produkcyjnych
fot. Piotr Bożyk
Airbus oczekuje, że rynek dla samolotów komercyjnych powróci do poziomu sprzed pandemii COVID-19 w latach 2023-2025, głównie dzięki samolotom wąskokadłubowym. W związku z tym francuski producent przekazuje dostawcom aktualizację swoich planów produkcyjnych, które mają na celu zaplanowanie niezbędnych inwestycji i zabezpieczenia długoterminowej zdolności produkcyjnej i tempa produkcji, zgodnie z oczekiwanym ożywieniem lotnictwa.
- Sektor lotniczy zaczyna wychodzić z kryzysu COVID-19. Komunikat skierowany do naszej społeczności dostawców zapewnia widoczność dla całego systemu przemysłowego, aby zabezpieczyć niezbędne zdolności i być gotowym, gdy wymagają tego warunki rynkowe. Równolegle przekształcamy nasz system przemysłowy, optymalizując produkcję modernizując zakłady produkcyjne rodziny A320. Wszystkie te działania są wprowadzane, aby przygotować naszą przyszłość - powiedział Guillaume Faury, dyrektor generalny Airbusa.

Oto jak wyglądają plany Airbusa:

  • Rodzina A320: Airbus potwierdza średni wskaźnik produkcji A320 na poziomie 45 samolotów miesięcznie w IV kwartale 2021 r. i wzywa dostawców do przygotowania się na przyszłość poprzez zabezpieczenie stałego wskaźnika produkcji na poziomie 64 maszyn w II kwartale 2023 r. W oczekiwaniu na dalsze ożywienie na rynku, Airbus prosi również dostawców o umożliwienie realizacji scenariusza zakładającego osiągnięcie wskaźnika produkcji 70 samolotów do I kwartału 2024 r. W dłuższej perspektywie Airbus sprawdza także możliwości osiągnięcia wskaźnika produkcji nawet 75 maszyn w drugiej połowie 2025 r.

  • Rodzina A220: Obecnie przy produkcji pięciu samolotów miesięcznie w zakładach w Mirabel (Kanada) i Mobile (USA), potwierdzono, że ta liczba wzrośnie do sześciu na początku 2022 r. Airbus przewiduje również, że do połowy dekady miesięczna produkcja A220 wyniesie 14 samolotów w miesiącu.

  • Rodzina A350: Obecnie średnie tempo produkcji wynosi pięć samolotów miesięcznie, a do jesieni 2022 r. ma ono wzrosnąć do sześciu maszyn.

  • Rodzina A330: Produkcja pozostaje na średnim miesięcznym poziomie dwóch samolotów miesięcznie.

W ten sposób Airbus chce chroni swoją zdolność do dalszego dostosowywania się do zmian na rynku lotniczym. Warto dodać, że Airbus wznowił prace nad modernizacją potencjału produkcyjnego w odniesieniu do samolotów rodziny A320 w Tuluzie. Zapewni to firmie większą elastyczność w globalnym systemie produkcji, umożliwiając reagowanie na ożywienie rynku i przyszły popyt. Producent zbliża się także do zakończenia produkcji A320ceo (tzw. current engine option) i pełnego przejścia na produkcję A320neo.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Flota
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony