Partner serwisu

Airbus pomaga Hiszpanii w walce z koronawirusem

Emilia Derewienko 25.03.2020

arrow
arrow
Airbus pomaga Hiszpanii w walce z koronawirusem
fot. Airbus
Airbus pomaga Hiszpanii w walce z koronawirusem
Airbus pomaga Hiszpanii w walce z koronawirusem
Czterosilnikowy samolot Airbus A400M przetransportuje do Hiszpanii maski w ramach wsparcia działań kryzysowych w związku z COVID-19. W kraju obecnie zaostrza się epidemia, z powodu koronawirusa w Hiszpanii zmarło już ponad 2 tys. osób.
Samolot transportowy Airbus A400M wykonał most powietrzny między Tuluzą a Madrytem, aby dostarczyć pilnie potrzebne zapasy masek do hiszpańskiego systemu opieki zdrowotnej.

Maszyna, znana jako MSN56 i obsługiwana przez załogę Airbusa, wystartowała 23 marca 2020 roku z siedziby głównej Airbusa w Tuluzie o godzinie 18:07 czasu lokalnego, lądując w bazie lotniczej Getafe (Madryt) o godzinie 19:05. Maski zostały rozładowane i dostarczone do hiszpańskiego Ministerstwa Obrony.

Ładunek to tylko część z około 2 mln masek, transportowanych w weekend przez testowy samolot Airbus A330-800 z Tianjin w Chinach do Europy.

Ten most powietrzny umożliwi dostarczenie znacznej ilości masek do hiszpańskiej publicznej służby zdrowia w celu wsparcia obecnych działań kryzysowych związanych z COVID-19. To tylko część masek, które europejski producent przekazał w ostatnich dniach szpitalom i służbom publicznym w całej Europie. Firma będzie nadal wspierać dodatkowe loty planowane na najbliższe dni w porozumieniu z władzami krajowymi.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
COVID. Epidemia koronawirusa z Wuhan a lotnictwo