Partner serwisu

Airbus: Pierwszy lot techniczny biznesowego ACJ TwoTwenty

Avgeek 17.12.2021

Airbus: Pierwszy lot techniczny biznesowego ACJ TwoTwenty
Fot. Airbus Media
Pierwszy Airbus ACJ TwoTwenty (A220-100) odbył swój pierwszy lot techniczny z Mirabel gdzie znajduje się linia montażu końcowego A220 Airbus Canada. Pierwszy z 15 samolotów zamówionych przez Comlux zostanie w najbliższych tygodniach przekazany do zabudowy kabiny VIP.
Nowy w rodzinie ACJ

ACJ TwoTwenty to samolot o czystym arkuszu, oparty na modelu airbusa A220-100, wyposażony w zaawansowane materiały i najnowocześniejsze technologie. Kabina będzie oferować dwa razy lepszą łączność niż jej konkurenci, system Wi-Fi w całej kabinie i najnowsze innowacje, takie jak elektrochromatyczne okna i oświetlenie LED. Nowy ACJ A220 będzie miał zwiększony zasięg umożliwiający samolotowi loty do 10500 km (5650 mil morskich) co przekłada się to na ponad 12 godzin lotu, bezpośrednio łącząc pary miast, takie jak Londyn i Los Angeles, Moskwę i Dżakartę, Tokio i Dubaj czy Pekin i Melbourne.

Comlux, z zatwierdzonym przez ACJ centrum wykończeniowym w Indianapolis i sprawdzonym doświadczeniem w wyposażaniu i unowocześnianiu wnętrz VIP, został wybrany jako wyłączny partner przy wyposażaniu pierwszych 15 kabin w ramach najnowszego programu ACJ. Wykorzystując wieloletnie doświadczenie firmy Comlux w operowaniu odrzutowcami biznesowymi oraz wyposażaniu kabin, jej kompetentny zespół wykończeniowy współpracuje z szefem kreatywnego projektowania ACJ, Sylvainem Mariatem, który jest znany z tego, że stworzył najbardziej innowacyjne doświadczenia lotnicze.

Wygodny samolot biznesowy

ACJ TwoTwenty, oferujący niezrównaną przestrzeń osobistą z 73m² (785 stóp ²) powierzchni podłogi, podzielonej na sześć szerokich stref VIP, oferuje wybrane aranżacje wnętrz i ręcznie wykonane meble. Kabina pozwoli nawet 18 pasażerom pracować, dzielić się posiłkami, spożywać posiłki i relaksować się według własnego uznania dzięki jej wszechstronności i opcjom dostosowanym do ich potrzeb i gustu. Airbus Corporate Jets wykorzystuje całą swoją wiedzę w zakresie projektowania kabin w tym nowym samolocie, wspartą doświadczeniem dostarczenia już około 90 gotowych rozwiązań kabinowych w ciągu kilku dziesięcioleci dla najbardziej wymagających klientów na całym świecie.

Comlux pierwszym klientem


Airbus Corporate Jets zdobył pierwsze zamówienia na samolot ACJ TwoTwenty, obejmujący łącznie sześć samolotów po jego wprowadzeniu na rynek. Podczas gdy Comlux ujawnił zamówienie na dwa samoloty, cztery kolejne odrzutowce zostały zamówione przez nieujawnionych klientów. Wejście do służby pierwszego ACJ TwoTwenty przez Comlux Aviation planowane jest na początek 2023 r.

Dubajski hotel Five pierwszym odbiorcą ACJ220

Grupa hoteli Five, mających siedzibę w Dubaju w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, została ujawniona jako launch customer (z ang. pierwszy odbiorca) airbusa A220 w wersji biznesowej. Luksusowy hotel odbierze pierwszego na świecie A220, wyprodukowanego przez oddział korporacyjny Airbusa, w 2023 roku. A220, przekształcony w prywatny odrzutowiec, będzie służył do przewożenia wymagających gości pomiędzy hotelami, które tworzą rozrastające się portfolio właściciela, a także do miejsc, które wskażą klienci. Samolot dostanie numer rejestracyjny 9H-FIVE, wymawiane jako Nine Hotel Five, co oznacza liczbę hoteli wchodzących w skład grupy.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Flota
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony