Partner serwisu

Airbus: Marcowe zestawienia zamówień i dostaw. Dostosowanie produkcji do środowiska COVID-19

Avgeek 09.04.2020

Airbus: Marcowe zestawienia zamówień i dostaw. Dostosowanie produkcji do środowiska COVID-19
fot. Piotr Bożyk
Po solidnych wynikach komercyjnych i przemysłowych na początku roku, Airbus obniża swoje obecne tempo produkcji, aby dostosować się do nowego środowiska rynkowego spowodowanego epidemią koronawirusa COVID-19.
W I kwartale 2020 r. Airbus zaksięgował 290 zamówień netto na komercyjne samoloty, a dostarczył 122 maszyny. We wspomnianym kwartale wyprodukowano kolejnych 60 samolotów, co świadczy o solidnych osiągach przemysłowych. Jednak część z nich pozostaje wciąż niedostarczonych ze względu na ewolucję pandemii COVID-19. W marcu dostarczono tylko 36 maszyn z różnych rodzin samolotów, w porównaniu z 55 w lutym br. Odzwierciedla to żądania klientów dotyczące opóźnienia części dostaw, a także inne czynniki związane z trwającą pandemią COVID-19. Pełny obraz zamówień i dostaw na marzec 2020 r. można znaleźć na stronie Airbusa w zakładce Orders&Deliveries.

Nowe średnie tempo produkcji w najbliższych miesiącach i ustalono w następujące wartości:
  • A320 - 40 sztuk miesięcznie (60 obecnie)
  • A330 - dwa samoloty miesięcznie (osiem obecnie)
  • A350 - sześć samolotów miesięcznie (10 obecnie)
Oznacza to zmniejszenie tempa produkcji średnio o około jedną trzecią. Dzięki wprowadzonym nowym tempom produkcji Airbus zachowuje zdolność do zaspokajania potrzeb swoich klientów, jednocześnie chroniąc zdolność do dalszego dostosowania się w miarę ewolucji globalnego rynku lotniczego. Airbus współpracuje z partnerami społecznymi w celu określenia najbardziej odpowiednich środków, aby dostosować się do tej nowej i zmieniającej się sytuacji. Firma zajmuje się również krótkoterminowym planem ograniczania środków pieniężnych, a także jego długoterminową strukturą kosztów.

- Wpływ tej pandemii jest bezprecedensowy. W Airbusie ochrona pracowników i wspieranie walki z wirusem są obecnie naszymi głównymi priorytetami. Jesteśmy w stałym dialogu z naszymi klientami i partnerami w łańcuchu dostaw, ponieważ wszyscy razem przeżywamy te trudne czasy. Nasi klienci z linii lotniczych są pod silnym wpływem kryzysu COVID-19. Aktywnie dostosowujemy naszą produkcję do nowej sytuacji i pracujemy nad operacyjnymi i finansowymi środkami łagodzącymi, aby sprostać tej nowej rzeczywistości - powiedział Guillaume Faury, prezes Airbusa.

Starając się wspierać walkę z COVID-19, Airbus przeprowadził szeroko zakrojone prace w koordynacji z partnerami społecznymi, aby zapewnić zdrowie i bezpieczeństwo swoich pracowników. Zostało to osiągnięte poprzez wdrożenie nowych rygorystycznych standardów pracy i procesów. Airbus przyczynia się do rozwoju, pozyskiwania i promowania sprzętu medycznego, w tym maseczek i respiratorów, wspierając medyczne usługi zdrowotne.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Flota
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony