Partner serwisu

Airbus inwestuje w fundusz zajmujący się budową infrastruktury dla czystego wodoru

Redakcja/inf. pras. 26.07.2022

Airbus inwestuje w fundusz zajmujący się budową infrastruktury dla czystego wodoru
fot. Airbus
Airbus dołączył do największego na świecie funduszu inwestycyjnego, zajmującego się finansowaniem infrastruktury służącej do produkcji, przechowywania i dystrybucji czystego wodoru.
Fundusz jest zarządzany przez Hy24 - wspólne przedsięwzięcie Ardian (prywatnego biura inwestycyjnego) i FiveTHydrogen (podmiotu kierującego inwestycjami, specjalizującego się w infrastrukturze czystego wodoru). Hy24 zapewni kapitał na wsparcie wiarygodnych, dużych, przyjaznych środowisku projektów wodorowych na całym świecie. Natomiast zaangażowanie Airbusa w rozwój globalnej gospodarki wodorowej wspiera wysiłki producenta lotniczego na rzecz wdrożenia do eksploatacji do 2035 roku bezemisyjnych samolotów pasażerskich.

– Od 2020 roku współpracujemy z licznymi liniami, lotniskami, dostawcami energii i partnerami branżowymi w celu opracowania koncepcji stopniowego upowszechniania dostępności wodoru – powiedziała Karine Guenan, wiceprezes Airbusa ds. programu ZEROe.

– Dołączenie do funduszu tej wielkości dowodzi poparcia Airbusa dla zwiększania inwestycji infrastrukturalnych w obszarze produkcji, przechowywania i dystrybucji czystego wodoru na całym świecie – podkreśliła Guenan.

– Cieszymy się, że Airbus dołączył do funduszu wraz z innymi ważnymi inwestorami przemysłowymi i finansowymi”, powiedział Pierre-Etienne Franc, dyrektor generalny Hy24. „Hy24 potrafi identyfikować i przyspieszać rozwój firm zajmujących się infrastrukturą czystego wodoru, co pozwoli sprostać dzisiejszym potrzebom, jak i zaspokoić przyszłe wymagania sektorów transportu i logistyki – dodała Guenan.

Ponieważ branża lotnicza zamierza do 2050 roku osiągnąć cel zerowej emisji netto dwutlenku węgla, musi spełnić znaczną liczbę wymagań. Inwestowanie w takie fundusze umożliwia bezpłatny i bezpośredni dostęp do podmiotów kształtujących nowe środowisko energetyczne.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Flota
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony