Partner serwisu

Airbus i Alstom. Współpraca gigantów dla cyberbezpieczeństwa

inf. pras. oprac. JM 15.09.2021

Airbus i Alstom. Współpraca gigantów dla cyberbezpieczeństwa
Fot. Alstom
Airbus CyberSecurity i Alstom podpisały umowę o globalnej współpracy w zakresie cyberbezpieczeństwa transportu kolejowego.
Jak czytamy w komunikacie francuskiego producenta taboru, partnerstwo ma umożliwić dostarczanie operatorom kolejowym kombinacji dwóch elementów: wypracowanych przez Alstom rozwiązań w zakresie transportu kolejowego oraz usług zabezpieczenia przemysłowych systemów informatycznych, jakie oferuje Airbus CyberSecurity – część dywizji Defence and Space Airbusa.

– W kontekście globalnie wzrastającego ryzyka cyberzagrożeń we wszystkich sektorach, Alstom dąży do możliwie jak najskuteczniejszej ochrony aktywów własnych i swoich klientów. Współpraca między Alstom a sprawdzonym specjalistą Airbus CyberSecurity zapewni wykorzystanie i sukces czystej mobilności na całym świecie – podkreśla Eddy Thesee, wiceprezes ds. cyberbezpieczeństwa w Alstom cytowany w komunikacie.

– Jako specjaliści w dziedzinie cyberbezpieczeństwa systemów przemysłowych, zwłaszcza w obszarze transportu, pragniemy wraz z Alstom przyczynić się do zabezpieczenia systemów informatycznych sektora kolejowego – dodaje Nicolas Razy, dyrektor Airbus CyberSecurity France.

Monitorowanie i audyt cyberbezpieczeństwa w Airbusie

Jak czytamy, partycypacja Airbus CyberSecurity we wspólnych ofertach oprze się na usługach i rozwiązaniach w zakresie monitorowania systemów kolejowych poprzez Centra Operacyjne Bezpieczeństwa (SOCs) oraz reagowania na incydenty. Airbus CyberSecurity będzie również świadczyć usługi audytu bezpieczeństwa oraz testów penetracyjnych i włamaniowych – w szczególności poprzez swoją platformę CyberRange służącą do symulacji i testów na systemach przemysłowych.

Alstom wnosi do partnerstwa wiedzę z zakresu projektowania, produkcji, eksploatacji i konserwacji systemów kolejowych oraz własną wiedzę o cyberbezpieczeństwie kolei. Jak czytamy, na całym świecie Alstom zatrudnia ponad 13 000 pracowników zajmujących się cyfryzacją w sektorze kolejowym – szczególnie w obszarach technologii sygnalizacji, inteligentnej mobilności i cyberbezpieczeństwa.

Ambitne plany

W ciągu ostatnich kilku lat przedsiębiorstwa kolejowe opracowały ambitne strategie cyfrowe w celu zarządzania przepływem rosnącej liczby pasażerów. Wdrożono i skonsolidowano systemy informatyczne łączące IT, technologię operacyjną (OT) i Internet rzeczy (IoT) w zarządzaniu i kontroli pociągów, metra i tramwajów, jak również sygnalizacji torowej i centrach kontroli ruchu kolejowego. Sektor kolejowy, dążący do ochrony swoich aktywów i zapewnienia bezpiecznej mobilności swoim klientom, będzie mógł polegać na rozwiązaniach zaadaptowanych do jego potrzeb przez Alstom i Airbus CyberSecurity – podkreśla Alstom.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Flota
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony