Partner serwisu

Airbus A321 linii Wizz Air dostarczył na Węgry ładunek pilnej potrzeby z Chin

Rafał Dybiński 28.03.2020

Airbus A321 linii Wizz Air dostarczył na Węgry ładunek pilnej potrzeby z Chin
fot. flighradar24
Wizz Air poinformował w oficjalnym komunikacie o organizacji specjalnego lotu z Budapesztu do Chin i powrotnego do stolicy Węgier. Na pokładzie samolotu nie ma pasażerów, ale są towary pilnej potrzeby. 
Rejs Airbusa A321 do Szanghaju zaliczył międzylądowanie w Nur-Sułtanie. W drodze powrotnej, oprócz technicznego postoju w stolicy Kazachstanu, zatrzyma się również w rosyjskim Irkucku.

Samolot wystartował z największego miasta Państwa Środka z ładunkiem, w którym jest sprzęt medyczny i lekarstwa przeznaczone do walki z koronawirusem SARS-CoV-2. Obciążony wymagał drugiego międzylądowania, które wyznaczono nad Bajkałem.

Wcześniej Chiny w podobny sposób udzieliły wsparcia krajom z południa Europy, przede wszystkim Włochom, Hiszpanii oraz Grecji.

Wizz Air oprócz lotów specjalnego przeznaczenia wykonuje aktualnie również rejsy repatriacyjne dla obywateli Węgier wracających do kraju. Tanie linie lotnicze z główną siedzibą w Budapeszcie obsługują Europę Środkowo-Wschodnią, Europę Zachodnią, Gruzję oraz Izrael. Flota przewoźnika liczy 121 samolotów i dociera do 150 destynacji.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
COVID. Epidemia koronawirusa z Wuhan a lotnictwo