Partner serwisu

airBaltic zawiesił od 22 sierpnia trasę Ryga - Warszawa

Avgeek 24.08.2020

airBaltic zawiesił od 22 sierpnia trasę Ryga - Warszawa
fot. Piotr Bożyk
Linia airBaltic zawiesiła rejsy na trasie Ryga - Warszawa od 22 sierpnia br. wynika z systemu rezerwacyjnego i informacji przesłanej do redakcji Rynku Lotniczego.
- Linia airBaltic ściśle współpracuje z władzami w celu monitorowania sytuacji i jest elastyczna w dostosowaniu w razie potrzeby swojego rozkład lotów. Na Łotwie regularne loty do krajów, w których skumulowana częstość występowania koronawirusa wynosi ponad 25 nowych przypadków na 100 tys. mieszkańców w ciągu ostatnich dwóch tygodni, obecnie jest zabroniona. Lista jest aktualizowana w każdy piątek, a 21 sierpnia Polska została dodana do krajów, z których loty mają zostać ograniczone. W związku z tym airBaltic na razie odwołał wszystkie loty do i z Warszawy do 31 sierpnia. airBaltic jest gotowy do wznowienia w każdym momencie lotów do Polski, gdy tylko takie loty będą formalnie dozwolone - możemy przeczytać w komentarzu Biura Prasowedo linii airBaltic przesłanego do redakcji Rynku Lotniczego.

Warto dodać, że airBaltic wznowiły rejsy na trasie Ryga - Warszawa 20 lipca br. Do 21 sierpnia przewoźnik wykonywał jedną rotację dziennie, zamiast dwóch przed marcem br., BT461/462 Ryga - Warszawa - Ryga codziennie według rozkładu:
  • BT461 Ryga 7:55 - 8:15 Warszawa
  • BT462 Warszawa 9:15 - 11:30 Ryga
Zmienił się także samolot jakim obsługiwana była ta rotacja, bo z Warszawy polecieć mogliśmy większym oraz bardziej komfortowym i ekologicznym airbusem A220-300, który na pokład zabiera 149 pasażerów. Nowy samolot na tej trasie, to pokłosie decyzji wcześniejszego wycofania boeingów b737 oraz bombardierów Q400. Więcej na temat tych samolotów można przeczytać w naszym artykule "Airbus świętował dostawę setnego samolotu A220".

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Flota
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony