Partner serwisu

AirBaltic pierwszą linią lotniczą z 5 gwiazdkami za bezpieczeństwo przeciw COVID-19

Emilia Derewienko 07.01.2021

AirBaltic pierwszą linią lotniczą z 5 gwiazdkami za bezpieczeństwo przeciw COVID-19
Fot. AirBaltic
Łotewski narodowy przewoźnik, airBaltic, jest pierwszą linią lotniczą na świecie, która uzyskała 5-gwiazdkową ocenę bezpieczeństwa linii lotniczych przeciwko COVID-19, przyznaną przez międzynarodową agencję ratingową Skytrax.
Audyt był przeprowadzany w ciągu dwóch tygodni w grudniu 2020 roku. Ocenie podlegały środki bezpieczeństwa i higieny, które linie airBaltic wprowadziły w celu zapewnienia bezpieczeństwa klientów i personelu podczas pandemii koronawirusa.

– Zdrowie i bezpieczeństwo naszych pasażerów i pracowników są najważniejsze. Już od wiosny ujednoliciliśmy nasze działania, wprowadzając dziesiątki nowych procedur higieny i bezpieczeństwa, aby świadczyć niezawodne i bezpieczne usługi. Z audytu wynika, że wykonujemy swoją pracę bardzo dobrze. Będziemy nadal dostosowywać nasze procedury i usługi wszędzie tam, gdzie będzie to potrzebne – komentuje Martin Gauss, dyrektor generalny airBaltic.

Przewoźnik wdrożył szeroką gamę środków higienicznych, aby zmniejszyć ryzyko związane z COVID-19. To część programu linii „We Care”, obejmuje wszystkie momenty podczas odprawy po wejście na pokład i przybycie do miejsca docelowego. Linie uprościły swoją flotę i wszystkie loty są obsługiwane najnowszymi samolotami A220.

AirBaltic wdrożyły wszystkie istotne elementy bezpieczeństwa, w tym konieczność dystansu społecznego i higieny rąk, a także stosowanie maski, zasłaniającej usta i nos. Pracownicy airBaltic regularnie dezynfekują lady oraz automaty do samodzielnej odprawy.

Oceniany był również poziom bezpieczeństwa na lotnisku w Rydze. airBaltic współpracowały ze swoim partnerem w salonach (Primeclass) w Rydze, aby zapewnić bezpieczne i przyjemne wrażenia klientom premium, a także wprowadzono ulepszone systemy czystości i protokoły obsługi dotyczące żywności i napojów.

Przypomnijmy, że podobny ranking bezpieczeństwa, z osobną listą ochrony przed COVID-19, stworzył niedawno portal AirlineRatings. Wyróżniono 20 przewoźników, którzy wyróżnili się wysoką jakością usług podczas pandemii koronawirusa.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
COVID. Epidemia koronawirusa z Wuhan a lotnictwo