Partner serwisu

airBaltic odebrał 35. airbusa A220-300

Avgeek 23.05.2022

airBaltic odebrał 35. airbusa A220-300
Fot. airBaltic
Łotewski airBaltic powitał w sobotę (21 maja) w Rydze swojego 35. airbusa A220-300 o rejestracji YL-ABI. Kolejna maszyna to kontynuacja zaplanowanych dostawy na ten rok i pochodzi z drugiego zamówienia 30 samolotów tego typu złożonego w maju 2018 r.
35. samolot A220 o numerze seryjnym MSN 55163 i rejestracji YL-ABI, to jeden z 50 airbusów A220-300 zamówionych przez airBaltic i trzeci z ośmiu samolotów, które przewoźnik z Łotwy zaplanował odebrać w tym roku. Samoloty A220 łotewskiej linii zabierają na pokład 149 pasażerów. Do końca 2022 r. linia będzie posiadać 40 sztuk tych maszyn w swojej flocie.

Od maja 2020 r. airBaltic obsługuje wszystkie swoje loty jednym typem samolotu - airbusem A220-300. W czasie trwania kryzysu związanego z epidemią koronawirusa, która miała znaczący wpływ na popyt na podróże lotnicze, airBaltic przyśpieszył wycofanie z floty wszystkich posiadanych boeingów B737 oraz bombardierów Q400. Samoloty te odeszły z floty przewoźnika dokładnie pod koniec kwietnia 2020 r. Miało to na celu uproszczenie operacji oferując swoim pasażerom tylko produkt airbusa w postaci A220-300.

Nowoczesny samolot, który spełnił oczekiwania linii

Airbus A220-300 spełnił oczekiwania firmy, zapewniając lepsze ogólne osiągi, oszczędność paliwa i wygodę zarówno dla pasażerów, jak i personelu pokładowego i kokpitowego. Ten samolot oferuje doskonałe wrażenia z lotu, oferując pasażerom takie korzyści, jak szersze siedzenia, większe okna, więcej miejsca na bagaż podręczny w kabinie czy ulepszone toalety. Nowy samolot jest również znacznie cichszy - z czterokrotnie mniejszą emisją hałasu. Co więcej, w tej chwili jest to najbardziej ekologiczny samolot komercyjny na świecie, ponieważ jest pierwszym odrzutowcem, który ma przejrzystą deklarację wpływu na środowisko w całym cyklu życia, pomagając zmniejszyć emisje CO2 i NOX odpowiednio o 20 i 50 proc. Airbus A220-300 posiada wysokiej jakości system filtracji powietrza wyposażony w filtr typu HEPA (High Efficiency Particulate Air), który zapewnia najlepszy dostępny obecnie poziom filtracji powietrza w kabinie od samego początku wejścia na pokład, przez cały lot i do momentu opuszczenia samolotu przez wszystkich pasażerów. Jakość powietrza w kabinie jest starannie kontrolowana. Całkowita wymiana powietrza wynosi 20-30 razy na godzinę.

airBaltic myśli bardziej ekologicznie

Oprócz nowoczesnej i ekologicznej floty łotewskie linie ogłosiły zamówienie 24 elektrycznych samochodów i pojazdów do obsługi naziemnej, technicznej i innych funkcji. Firma podrkeśla, że zainstalowała już siedem stacji ładowania na płycie lotniska w Rydze, a do końca roku ma zainstalować kolejnych 15.

- Zrównoważony rozwój jest podstawą naszego przyszłego wzrostu i działalności. Dlatego już w zeszłym roku podjęliśmy decyzję, że wszystkie nowe samochody, które zakupi firma, będą elektryczne. Dziś nasi koledzy z obsługi naziemnej korzystają z pierwszych zakupionych przez nas pojazdów elektrycznych. Myślimy bardziej ekologicznie, latamy bardziej ekologicznie - powiedział Martin Gauss, Dyrektor Generalny airBaltic.

W kwietniu br. airBaltic uzyskał także najwyższą pozycję wśród łotewskich marek w rankingu European Sustainable Brand Index w sektorze transportu i podróży. Badanie przeprowadzono w okresie od grudnia 2021 r. do lutego 2022 r. i przeanalizowano, w jaki sposób postawy społeczeństwa wobec zrównoważonego rozwoju wpływają na budowanie marki, komunikację i rozwój biznesu.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Flota
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony