Partner serwisu

airBaltic i Airbus aktualizują harmonogram dostaw pozostałych A220

Avgeek 20.08.2020

airBaltic i Airbus aktualizują harmonogram dostaw pozostałych A220
Fot. Airbus Media
Łotewski airBaltic oraz Airbus podpisały dziś (20.08) umowę w sprawie zmienionego harmonogramu dostaw pozostałych zamówionych 28 airbusów A220-300. Według dokumentu na początku 2024 r. zostanie zrealizowane całe zamówienie (tzw. firm) i we flocie będzie 50 samolotów tego typu.
airBaltic ma zaplanowane dostawy trzech dodatkowych samolotów A220-300 do końca tego roku. Linia posiada również opcje na 30 dodatkowych samolotów tego typu. Obecnie flota przewoźnika składa się z 22 airbusów A220-300.

- Niedawny kryzys pozwolił nam przyspieszyć naszą decyzję o wprowadzeniu floty jednego typu czyli airbusa A220-300. Pozwala nam to zminimalizować złożoność i skorzystać z dodatkowej wydajności zapewnianej przez ten samolot. Będziemy kontynuować nasz rozwój i zwiększać przepustowość zapewnianą przez dodatkowe odrzutowce w przyszłości, zgodnie z biznesplanem "Destination 2025 CLEAN" - powiedział Martin Gauss, prezes airBaltic.

Airbus A220-300 spełnił oczekiwania firmy, zapewniając lepsze ogólne osiągi, oszczędność paliwa i wygodę zarówno dla pasażerów, jak i personelu pokładowego i kokpitowego. Ten samolot oferuje doskonałe wrażenia z lotu, oferując pasażerom takie korzyści, jak szersze siedzenia, większe okna, więcej miejsca na bagaż podręczny w kabinie czy ulepszone toalety. Nowy samolot jest również znacznie cichszy - z czterokrotnie mniejszą emisją hałasu. Co więcej, w tej chwili jest to najbardziej ekologiczny samolot komercyjny na świecie, ponieważ jest pierwszym samolotem, który ma przejrzystą deklarację wpływu na środowisko w całym cyklu życia, pomagając zmniejszyć emisje CO2 i NOX odpowiednio o 20 i 50 proc.

Warto dodać, że pod koniec listopada 2019 r. Airbus świętował dostawę setnego samolotu A220 podczas specjalnej ceremonii w siedzibie Airbus Canada w Mirabel w Kanadzie. Jubileuszowy samolot A220-300 został dostarczony do linii airBaltic. Natomiast na początku grudnia u.br. airBaltic zaprezentował światu pełny symulator Airbusa A220 w obiektach szkoleniowych airBaltic Training. Jest to pierwszy nowy symulator zakupiony kiedykolwiek przez łotewską linię i najnowszy taki symulator na świecie.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Flota
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony