Partner serwisu

airBaltic: Dodatkowe cięcia siatki aż do 31 października br.

Avgeek 04.04.2020

airBaltic: Dodatkowe cięcia siatki aż do 31 października br.
fot. Piotr Bożyk
W czasie trwania kryzysu związanego z epidemią koronawirusa, co ma znaczący wpływ na popyt na podróże lotnicze, airBaltic jest zmuszony dalej zmniejszać swoją siatkę połączeń między 15 kwietnia a 31 października 2020 r., anulując około 50 proc. swoich lotów. Obecnie linia lotnicza dostosowuje swoją siatkę i rozkład lotów zgodnie z tymczasowo zmniejszoną flotą, którą wznowi zaplanowane operacje po zakończeniu kryzysu.
- Biorąc pod uwagę znaczący wpływ na popyt, obecnie planujemy stopniowo wznawiać naszą działalność. Kiedy będziemy w stanie, zaczniemy od zmniejszonej liczby samolotów, które będą codziennie obsługiwać loty na naszych najlepszych trasach. Z każdym kolejnym tygodniem coraz więcej samolotów będzie wracało do służby, oferując coraz to więcej lotów - powiedział Martin Gauss, prezes airBaltic.

airBaltic podjął decyzję o opóźnieniu uruchomienia nowych tras zaplanowanych na sezon letni w 2020 r. ze wszystkich trzech krajów bałtyckich, a także tymczasowe przerwanie oferowania szeregu dodatkowych czarterowych tras. Pasażerowie, którzy mają rezerwacje na loty w wyżej wymienionych datach będą informowani osobno przez e-mail i oferowane alternatywne formy podróży. Najnowsze informacje dotyczące aktualizacji podróży od airBaltic można znaleźć na stronie internetowej firmy. Obecnie airBaltic nadal oferuje swoim klientom loty czarterowe i cargo, a informacje o nich są dostępne na stronie internetowej firmy.

Po ogłoszonych już ograniczeniach airBaltic będzie w najbliższych dniach kontynuował rozmowy ze swoimi pracownikami i związkami zawodowymi na temat szczegółów, w jaki sposób nowa sytuacja wpłynie na zatrudnienie i przyszłość pracowników. Łotewski przewoźnik w ciągu całego 2019 r. przewiózł 5 049 317 pasażerów, to o 22 proc. więcej niż w roku 2018 i rekord w historii przewoźnika, którego na pewno w tym roku nie uda się pobić.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
COVID. Epidemia koronawirusa z Wuhan a lotnictwo