Partner serwisu

airBaltic: 17 marca zawieszamy wszystkie operacje lotnicze

Avgeek 16.03.2020

airBaltic: 17 marca zawieszamy wszystkie operacje lotnicze
fot. airBaltic
Rząd Republiki Łotewskiej podjął decyzję o zaostrzeniu środków bezpieczeństwa i zawieszeniu międzynarodowego ruchu lotniczego od 17 marca w celu ograniczenia rozprzestrzeniania się koronawirusa. Dlatego wszystkie połączenia airBaltic zostaną tymczasowo zawieszone od 17 marca do 14 kwietnia 2020 r. włącznie, w tym także operacje airBaltic z Estonii i Litwy.
- Bezpieczeństwo i zdrowie naszych pasażerów, naszych pracowników i społeczeństwa jest dla nas najważniejsze. AirBaltic intensywnie pracuje, aby pomóc wszystkim pasażerom, których obejmie to uziemienie. Ze względu na ogromną liczbę potrzebnych zmian rezerwacji prosimy naszych klientów o zrozumienie, że dokładamy wszelkich starań, aby poradzić sobie z tą niezwykłą sytuacją - powiedział Martin Gauss, prezes airBaltic.

Łotewska linia zapewnia, że skontaktuje się ze wszystkimi pasażerami, których obejmuje uziemienie, wysyłając im wiadomość e-mail. Dział obsługi klienta airBaltic nadal otrzymuje zwiększoną liczbę połączeń i wiadomości, dlatego przewoźnik zaleca kontakt tylko wtedy, gdy lot był pierwotnie zaplanowany na nadchodzące dni. Umożliwi to osobom, które pierwotnie planowały lot i które najbardziej potrzebują naszej uwagi, skontaktować się z firmą jako pierwsze. Najnowsze informacje dotyczące aktualizacji podróży od airBaltic można znaleźć na stronie internetowej przewoźnika.

airBaltic, który obecnie znajduje się w kryzysie handlowym, poinformował, że 28 lutego w firmie utworzono grupę roboczą C19AG, która regularnie ocenia najnowszą sytuację i podejmuje niezbędne środki w czasie tego nadzwyczajnego kryzysu pandemii wirusa COVID-19.

Po ogłoszonych już ograniczeniach airBaltic będzie w najbliższych dniach kontynuował rozmowy ze swoimi pracownikami i związkami zawodowymi na temat szczegółów, w jaki sposób nowa sytuacja wpłynie na zatrudnienie i przyszłość pracowników. Łotewski przewoźnik w ciągu całego 2019 r. przewiózł 5 049 317 pasażerów, to o 22 proc. więcej niż w roku 2018 i rekord w historii przewoźnika.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
COVID. Epidemia koronawirusa z Wuhan a lotnictwo