Partner serwisu

Air Transat doleci zimą do 40 destynacji. Pominięte Calgary i Edmonton

Rafał Dybiński 10.08.2020

Air Transat doleci zimą do 40 destynacji. Pominięte Calgary i Edmonton
fot. Air Transat
Air Transat zamierza od 1 listopada latać do 40 miejsc docelowych – poinformowano w oficjalnym komunikacie linii lotniczych z Ameryki Północnej. Przewoźnik z Kanady uruchomi trasy do Stanów Zjednoczonych, Meksyku, Ameryki Środkowej oraz na Karaiby.
Linie lotnicze, których główna siedziba znajduje się w Montrealu, podczas pandemii koronawirusa SARS-CoV-2 zawiesiła działalność na 112 dni, wracając z ofertą do podróżnych dopiero 23 lipca.

Air Transat ogłaszając plany na zimowy sezon pominęły obsługiwane wcześniej trasy z Calgary, Edmonton, Victorii oraz Winnipeg. Na zachodnim wybrzeżu Kanady jedynym portem z lotami przewoźnika pozostanie Vancouver, skąd będzie można przemieścić się do Toronto i Quebecu.

Przewoźnik z Kraju Klonowego Liścia będzie od listopada obsługiwać rejsy do sześciu destynacji na Kubie, pięciu na Dominikanie, trzech w Stanach Zjednoczonych, trzech w Meksyku oraz dwóch na Kostaryce. Poza tym połączenia międzynarodowe z Kanadą, a konkretnie z Montrealem i Toronto, zyskają ośrodki na Sint Maarten, Gwadelupie, Haiti, Jamajce, Martynice, Portoryko, a także w Kolumbii, Salwadorze, Hondurasie i Panamie.

Air Transat ponadto zaoferuje bezpośrednie transatlantyckie loty z Montrealu do Lizbony, Malagi oraz Paryża. Toronto z kolei zyska rejsy do Faro, Porto, Glasgow, Manchesteru i Londynu. Quebec jedyne połączenie międzynarodowe przewoźnika będzie miał na razie tylko tymczasowo ze stolicą Francji. Linie lotnicze z Kanady przed rokiem w sezonie zimowym latały do 65 destynacji, oferując w sumie swoim podróżnym 2,5 mln miejsc na pokładach maszyn. Flota przewoźnika składa się z 40 samolotów - szesnastu A330-200, dziewięciu A321, sześciu A321LR, pięciu B737-800 oraz czterech A330-300.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Nowe połączenia lotnicze
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony