Partner serwisu

Air Tahiti Nui dołącza do grona klientów LOTAMS

inf. pras 21.03.2022

Air Tahiti Nui dołącza do grona klientów LOTAMS
fot. LOTAMS
W styczniu 2022 roku portfolio Klientów bazy obsługi technicznej LOTAMS poszerzyły francuskie linie lotnicze Air Tahiti Nui. Przewoźnik powierzył polskiemu liderowi MRO obsługę jednych z najnowocześniejszych samolotów na świecie – boeingów 787.
Współpraca rozpoczęła się od dwóch przeglądów ciężkich typu C, które zostały wykonane w styczniu. Warto zauważyć, że były to pierwsze czynności obsługowe wykonane w LOTAMS na boeingu 787 z silnikami GEnx.

– Jeszcze w 2021 roku, wygraliśmy kontrakt na obsługę samolotów z floty Air Tahiti Nui. Realizacja dwóch obsług wykonana w styczniu zapoczątkowała naszą współpracę i pozostałe przeglądy, które zaplanowane są na kolejne miesiące. Jesteśmy dumni z pozyskania kolejnego już klienta zagranicznego, który zrealizuje u nas obsługę techniczną boeinga 787 – komentuje Paweł Szymanek, dyrektor biura sprzedaży w LOTAMS.Pracownicy LOTAMS zaangażowani w obsługę bazową obu samolotów wykonali zaplanowane zadania obsługowe obejmujące modyfikacje i biuletyny, w tym m.in. wymianę obejm przewodów paliwowych na silniku, naprawę uszkodzeń na strukturze samolotu po uderzeniu pioruna, wymianę górnych odbojników rewersów, wymianę paneli dostępu do wody pitnej czy wymienników ciepła (NGS Heat Exchanger oraz Quad Heat Exchangers).

Nadprogramowym zadaniem zleconym przez operatora były testy funkcjonalne trapów ratunkowych. Zakres przeglądów obu samolotów był bardzo podobny, jednakże na jednym z samolotów zostało wykonane dodatkowo sprawdzenie uszkodzenia pompy paliwa (wewnątrz zbiornika centralnego).

LOT Aircraft Maintenance Services (LOTAMS) jest częścią Polskiej Grupy Lotniczej. Spółka oferuje pełen zakres obsługi technicznej na poziomie obsługi bazowej, liniowej, warsztatowej, jak również malowania i estetyki. Spółka działa jako podmiot niezależny od 2010 roku.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Lotnisko Chopina
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony