Partner serwisu

Air Show „Odlotowe Suwałki"

Redakcja/inf. pras. 15.06.2022

Air Show „Odlotowe Suwałki"
fot. UM Suwałki
Końcówka czerwca w Suwałkach przebiegać będzie w towarzystwie atrakcji i wydarzeń lotniczych. Od 21 do 25 czerwca w tym mieście odbywać się będą Mistrzostwa Polski w Akrobacji Samolotowej i Szybowcowej. W sobotę (25 czerwca) zaplanowano wielki finał imprezy oraz Air Show „Odlotowe Suwałki”.
– Organizacja mistrzostw to efekt wieloletniej dobrej współpracy pomiędzy Miastem Suwałki, a Aeroklubem Polskim. Infrastruktura lotnicza, którą mamy w naszym mieście spokojnie pozwala na organizację takich zawodów. Dziękuję za zaufanie i mam serdeczną nadzieję, że będzie to kolejne ciekawe widowisko, w którym chętnie wezmą tłumy Suwalczan – powiedział Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk.

Mistrzostwom towarzyszyć będą również inne atrakcje. Do miasta przylecieć może nawet ponad 100 samolotów. Najciekawsze maszyny to odrzutowy MIG 15, Dromader, Orliki, skoki skoczków z flagą Polski, zespół ANBO, EXTRA 300, Bo105, a także zabytkowe maszyny.

W programie są także pokazy lotnicze, również z użyciem pirotechniki oraz atrakcje dla mieszkańców, takie jak loty widokowe śmigłowcem lub samolotem nad Suwałkami. Strefa zabawy to z kolei kula sferyczna, byk rodeo i euro bungee. Na zakończenie wieczoru zaplanowano koncert na powitanie lata dla suwalskiej młodzieży. Wystąpią zespoły hip hopowe Projekt Północ i Krychol oraz rockowy zespół The Boars.

Organizatorem wydarzenia jest Miasto Suwałki, Aeroklub Polski, Aeropartner i Suwalska Szkoła Lotnicza. Współorganizatorami są natomiast Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Suwalski Ośrodek Kultury. Partnerem Strategicznym jest z kolei Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony