Partner serwisu

Air Seychelles wstrzymują plany lotów do Warszawy

Mateusz Kieruzal 25.05.2022

Air Seychelles wstrzymują plany lotów do Warszawy
fot. Air Seychelles
Linie lotnicze Air Seychelles, które miały uruchomić bezpośrednie rejsy z Warszawy do stolicy archipelagu – Mahé wstrzymały plany inauguracji trasy, która połączyłaby Warszawę z rajską wyspą położoną na Oceanie Indyjskim. Dyrektor handlowy Air Seychelles potwierdził Rynkowi Lotniczemu decyzję podjętą przez przewoźnika, a jako powód wskazał wojnę na Ukrainie, a także wysokie ceny paliwa.
Według pierwszych planów  międzykontynentalne rejsy miały wystartować w grudniu zeszłego roku. Później inauguracyjny lot został przeniesiony na 15 stycznia. Zimą linie podjęły z kolei decyzję o odłożeniu startu rejsów na miesiące letnie. Teraz wiemy, że tak się nie stanie. W grudniu w rozmowie z naszą redakcją Sandy Benoiton, pełniący obowiązki dyrektora generalnego Air Seychelles, przekazał, że linie wybrały Polskę jako destynację, do której będą latać w Europie ze względu na duży popyt na podróże lotnicze z Polski.

– Otwarcie bezpośrednich lotów z Seszeli do Polski zapewni polskim podróżującym możliwość dotarcia na naszą rajską wyspę w najkrótszym możliwym czasie, w porównaniu do innych linii lotniczych. Seszele w
ostatnich dwóch latach zanotowały wzrost liczby turystów z Polski i z tego powodu zdecydowaliśmy o ułatwieniu Polakom możliwości zaplanowania wakacyjnego urlopu na jednej z najmniejszych wysp na świecie. Nasz kraj jest wysoko oceniany pod względem bezkonkurencyjnych plaż i krajobrazów – powiedział Benoiton Rynkowi Lotniczemu.

Teraz Air Seychelles poinformowały redakcję Rynku Lotniczego, że zapowiadane połącznie nie wystartuje, a jego inauguracja zostaje odłożona w czasie. – W tej chwili wstrzymaliśmy się z lotami na trasie Warszawa – Seszele. Wynika to z trwającego konfliktu na Ukrainie, a także niezwykle wysokich ceny ropy. Pozostajemy zaangażowani w otwarcie tej trasy i stale oceniamy warunki rynkowe – powiedział Rynkowi Lotniczemu Charles Johnson, dyrektor handlowy Air Seychelles.

Loty do Warszawy miały odbywać się dwa razy w tygodniu i być obsługiwane wąskokadłubowym airbusem A320neo. Podróż na Seszele jest rejsem długodystansowym, dlatego linie planowały wykonać międzylądowanie na tankowanie na lotnisku w Kairze. Air Seychelles miały zaoferować najszybszą możliwość dostania się z Polski na Seszele, w ciągu zaledwie 10 godzin i 30 minut, podczas gdy, pasażerowie lecący na pokładzie innych linii lotniczych poświęcają więcej czasu na podróż, gdyż trzeba doliczyć czas przeznaczony na przesiadkę w hubie danej linii, zwykle w Dubaju lub Katarze.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Lotnisko Chopina
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony