Partner serwisu

Air Serbia zawiesiła loty do końca kwietnia

Rafał Dybiński 09.04.2020

Air Serbia zawiesiła loty do końca kwietnia
Fot. Piotr Bożyk
Air Serbia odwołała wszystkie loty komercyjne aż do końca kwietnia – poinformował przewoźnik narodowy z Bałkanów w oficjalnym komunikacie zamieszczonym w mediach społecznościowych.
Powodem takiej decyzji są rządowe restrykcje ogłoszone w związku z pandemią koronawirusa SARS-CoV-2. Serbia odnotowała dotychczas 2200 przypadków zakażenia. Zmarło w sumie 58 osób, a wyzdrowiały 54. W poważnym stanie jest 101 pacjentów.

"Niestety nie nie wiemy, jak rozwinie się sytuacja. Codziennie aktualizujemy informacje dotyczące naszych planów w mediach społecznościowych i zachęcamy do śledzenia tych kont" – dodano w odpowiedzi pod oficjalnym komunikatem.

Linie lotnicze Air Serbia swoją główną bazę mają w Belgradzie i posiadają w swojej flocie 21 maszyn. Najwięcej jest Airbusów A-319, których jest dziewięć. Przewoźnik dysponuje również trzema Boeingami 737-300. Samoloty w uznaniu zasług dla słynnych Serbów mają swoich patronów, którymi są między innymi wynalazca i inżynier Nikola Tesla, tenisista Novak Djoković, koszykarz Vlade Divac, piłkarz Dejan Stanković, aktor Miki Manojlović czy muzyk Goran Bregović.

Maszyny bałkańskiej linii lotniczej obsługują w sumie 60 tras. Jedynymi destynacjami poza Europą przed rządowymi ograniczeniami były libijski Trypolis oraz tunezyjskie Monastir i Tunis. Firma zatrudnia w sumie 1756 pracowników. Głównym udziałowcem jest rząd Serbii, który posiada 51 proc. udziałów w liniach.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
COVID. Epidemia koronawirusa z Wuhan a lotnictwo