Partner serwisu

Air Serbia zainaugurowała trzecią trasę do Hiszpanii. Latem czwarta

Rafał Dybiński 22.04.2022

Air Serbia zainaugurowała trzecią trasę do Hiszpanii. Latem czwarta
fot. Aena
Linie lotnicze Air Serbia zainaugurowały w czwartek 21 kwietnia bezpośrednie rejsy na trasie Belgrad – Walencja.
Połączenie z Bałkanów na wybrzeże Morza Śródziemnego na Półwyspie Iberyjskim jest realizowane airbusem A320.

Narodowe linie lotnicze Serbii obsłużą swoje trzecie miejsce docelowe w Hiszpanii dwa razy w tygodniu. W kwietniu oraz maju będą to konkretnie środy i soboty, natomiast od czerwca dni rejsów zostaną zmienione na czwartki i niedziele.

Inauguracyjny lot odrzutowca Air Serbia z portu im. Nikola Tesli w Belgradzie był powitany na lotnisku w Walencji tradycyjnym salutem wodnym. Uroczysta ceremonia odbyła się w obecności Ambasadora Hiszpanii w Serbii Raula Bartolomeo Moliny, Ambasadora Serbii w Hiszpanii Katariny Lalic-Smajevic, a także przedstawicieli Air Serbia i portu lotniczego Walencja.

– Bardzo się cieszymy, że kontynuujemy ekspansję sieci, wzmacniając naszą obecność w Hiszpanii. Jesteśmy przekonani, że przyczynimy się do jeszcze lepszych połączeń oraz rozwoju działalności handlowej i turystycznej między naszymi dwoma krajami. Hiszpania jest tradycyjnie interesującym rynkiem dla naszych podróżnych i bardzo popularnym miejscem na letnie wakacje, o czym świadczy wysoki popyt i dobre wypełnienie rejsów w najbliższym okresie do wszystkich naszych miejsc docelowych w tym kraju – powiedział Bosko Rupic, dyrektor handlowy Air Serbia.
Walencja położona jest nad brzegiem Morza Śródziemnego i jest znana jest jako miasto kultury, dobrej rozrywki oraz gastronomii. Jako trzecie co do wielkości miasto w Hiszpanii i stolica prowincji o tej samej nazwie, o bardzo długiej i bogatej historii, oferuje odwiedzającym możliwość cieszenia się nie tylko licznymi zabytkami, ale także pięknymi plażami, które słońce ogrzewa średnio 300 dni w roku.

Rozkład lotów na tej trasie Air Serbia zapewnia pasażerom dogodne połączenia przez Belgrad do wielu innych miast w siatce bałkańskiego przewoźnika, takich jak Ateny, Bukareszt, Dubrownik, Larnaka, Podgorica, Sarajewo, Skopje, Saloniki, Sofia, Split, Tirana i Tivat.

Po Barcelonie, Madrycie i Walencji narodowe linie lotnicze Serbii wkrótce zainaugurują także loty do czwartego miejsca w Hiszpanii. Rejsy sezonowe do Palma de Mallorca na Balearach będą realizowane w okresie od 11 czerwca do 29 października, dwa razy w tygodniu, a konkretnie we wtorki i soboty.

Flota bałkańskiego przewoźnika składa się obecnie z osiemnastu samolotów. Ponad połowa, bowiem jedenaście z nich, to airbusy A319. Poza tym rejsy narodowych linii lotniczych Serbii realizują trzy turbośmigłowe ATR-y 72-200 i dwa ATR-y 72-500, a także jeden A320 oraz jedyny A330-200. Więcej o szerokokadłubowcu Air Serbia pisaliśmy w TYM TEKŚCIE.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Nowe połączenia lotnicze
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony