Partner serwisu

Air Serbia będzie jednak latać do Soczi

Mateusz Kieruzal 16.05.2022

Air Serbia będzie jednak latać do Soczi
Fot. Air Serbia
Linie lotnicze Air Serbia przywróciły plany uruchomienia latem tego roku lotów między Belgradem a położonym nad Morzem Czarnym rosyjskim kurortem Soczi, ponad miesiąc po zaprzestaniu sprzedaży biletów na tę usługę i usunięciu miasta z siatki nowych tras. Oprócz Soczi w trwającym sezonie letnim Air Serbia wykonuje osiem lotów tygodniowo do Moskwy. Do Sankt Petersburga z Belgradu dostępne są trzy rejsy. 
Regularne operacje mają się teraz rozpocząć 12 czerwca, zamiast pierwotnie planowanej inauguracji na 2 czerwca. Loty odbywać się będą dwa razy w tygodniu. Wyloty z Belgradu zaplanowano w każdy piątek i niedzielę, zamiast pierwotnie planowanych czwartków i niedziel. Przewoźnik do obsługi lotów nad Morze Czarne desygnuje airbusa A319.

Samolot wyleci z belgradzkiego lotniska im. Nikoli Tesli o godz. 23:50. Lądowania w Soczi zaplanowano na godz. 03:20 czasu lokalnego. Po 50 minutach postoju, o godz. 04:10, odrzutowiec A319 wyruszy w rejs powrotny. Przylot do stolicy Serbii odbywać się będzie o godz. 05:55 czasu lokalnego w Belgradzie. Rejsy JU678 i JU679 zostały tak rozplanowane, aby pasażerowie mogli, w porcie lotniczym obsługującym stolicę Serbii, przesiąść się na rejsy Air Serbii do Berlina, Dusseldorfu, Londynu, Lublany, Mediolanu, Paryża, Podgoricy, Pragi, Rzymu, Tivatu, Wenecji, Wiednia, Zagrzebia oraz Zurychu.

Rynek rosyjski ważny dla przewoźnika

W systemie rezerwacyjnym dostępne są już bilety na loty między Belgradem a Soczi. Kiedy trasa była pierwotnie planowana w styczniu, Bosko Rupić, dyrektor ds. sprzedaży Air Serbia mówił na temat nowego rosyjskiego kierunku, że planowane rozpoczęcie lotów do Soczi jest wynikiem znaczenia rosyjskiego rynku dla Air Serbia oraz niedostatecznej obsługi tego kierunku turystycznego przez bezpośrednie loty międzynarodowe. – Dzięki niezwykle udanym wynikom Krasnodaru i Rostowa nad Donem pozycjonujemy się jako jedna z linii lotniczych o największym udziale w rynku między Rosją a Bałkanami – dodał Rupić.

Air Serbia zainauguruje w przyszłym miesiącu, oprócz lotów z Belgradu do Soczi, rejsy do Triestu, Lyonu, Hanoweru, Bari, Bolonii, Norymbergi, Salzburga, Palmy i Rijeki. Serbski operator lotniczy poleci także z Niszu do Aten oraz z Kraljewa do Tivatu.

Osiem lotów do Moskwy

Oprócz Soczi, w trwającym sezonie letnim Air Serbia obsługuje osiem lotów tygodniowo do Moskwy i trzy rotacje tygodniowo do Sankt Petersburga. Sezonowe operacje do Krasnodaru i Rostowa nad Donem nie zostały jeszcze wznowione, ponieważ rosyjska Federalna Agencja Transportu Lotniczego Rosawiacja od lutego stale przedłuża zakazy lotów do jedenastu portów lotniczych w centralnej i południowej Rosji.

Zakaz został wprowadzony z powodu obaw o bezpieczeństwo na tym obszarze po wybuchu wojny w Ukrainie. Obecnie obowiązujący do 19 maja zakaz ma zostać przedłużony. Air Serbia zrewidowały wstępną datę wznowienia lotów do Krasnodaru, obecnie usługa ma zostać przywrócona 1 lipca i do Rostowa, gdzie pierwszy, po zawieszeniu, lot ma odbyć się 3 lipca.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Nowe połączenia lotnicze
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony