Partner serwisu

Air New Zealand z nowym safety demo inspirowanym Maorysami

Mateusz Kieruzal 10.05.2022

Nowozelandzkie linie lotnicze Air New Zealand po raz kolejny wyprodukowały wyjątkowe safety demo (film pokazujący instrukcję bezpieczeństwa podczas lotu). Najnowszy film pt. „Tiaki Promise” zachęca odwiedzających pasażerów lecących nowozelandzkimi liniami do dbania o ludzi i odwiedzane miejsca.
Air New Zealand produkuje filmy dotyczące bezpieczeństwa podczas lotu od 2009 roku. Od tego czasu nakręcili 20 filmów, w których znaleźli się m.in. pomalowani całkowicie członkowie personelu pokładowego, mupety, znani sportowcy, postaci z kreskówek, aktorzy z Facetów w czerni, a także bohaterowie Władcy Pierścienia.

Nowe demo jest przesiąknięte kulturą Maorysów. Wiele rzeczy nawiązuje do nazw i miejsc w oryginalnym języku Maorysów, w którym Nowa Zelandia to Aotearoa, a Air New Zealand to Araraurangi. W 2018 roku Air New Zealand, wraz z sześcioma innymi organizacjami, stworzyli Tiaki Promise – sposób na edukowanie odwiedzających Nową Zelandię turystów na temat ochrony. Przesłaniem obietnicy Tiaki jest poszanowanie inności kulturowej. Nowy film zachęca pasażerów do dbania o ląd, morze i przyrodę. Turysta ma zwiedzać kraj, ale bez ingerencji środowisko naturalne. Odwiedzając lokalne społeczności trzeba okazać przede
wszystkim troskę i uwagę. Każdy podróżnik ma szanować kulturę i podróżować z otwartym sercem i umysłem.

Historia opowiada o Tiaki, młodym mężczyźnie, który wsiada na waka rererangi (latający kajak) i wyrusza na przygodę przez Aotearoa. Z pomocą Air New Zealand i Julie (postać, która uosabia resztę Nowej Zelandii), odwiedza czterech maoryskich strażników, w tym Papatūānuku (krainę), Tangaroa (morze), Tāne Mahuta (las) i Ranginui (niebo). Po drodze szuka rady u tych strażników, jak lepiej się nimi opiekować.

Pasażer ma być strażnikiem kultury

Jeremy O’Brien, dyrektor generalny ds. marki i marketingu w Air New Zealand, mówi, że gdy ludzie zaczynają wracać do Aotearoa, ten film na temat bezpieczeństwa jest dla nich zaproszeniem, by zachowywali się jak strażnicy, gdy tu są. – Chcemy, aby turystyka odbudowała się lepiej niż przedtem, a częścią tego jest dzielenie się z naszymi gośćmi poczuciem kaitiaki – aby zachęcić ich do działania jako strażnicy naszego
kraju. Nasze filmy dotyczące bezpieczeństwa są znane na całym świecie, a dzięki nim mamy możliwość edukowania i inspirowania siebie, naszych klientów i Aotearoa o znaczeniu Tiaki i wszystkiego, co reprezentuje. Chodzi o bycie dobrymi gospodarzami i dobrymi gośćmi – powiedział O’Brien.

– Postać Julie w nagraniu dotyczącym bezpieczeństwa ma pokazać, że opieka nad Nową Zelandią nie jest czymś, co Tiaki może zrobić sam. Wymaga od nas wszystkich przestrzegania Obietnicy i zobowiązania się do ochrony Aotearoa dla przyszłych pokoleń – dodał dyrektor generalny ds. marki i marketingu.

Współpraca z Maorysami

Przewoźnik z Nowej Zelandii ściśle współpracował z nowozelandzkim Instytutem Sztuki i Rzemiosła Maorysów, aby zaprojektować latający kajak i jego rzeźby. Stamtąd został zabrany do różnych miejsc filmowania i przetransportowany na drutach, aby stworzyć prawdziwe cienie i tekstury do postprodukcji.

– Chciałbym podziękować Pou Tikandze i gawędziarzowi, Joe Harawira, New Zealand Māori Tourism oraz New Zealand Māori Arts & Crafts Institute za prowadzenie nas od koncepcji po budowę waka oraz za formalności kulturowe, których przestrzegaliśmy przez cały czas. Wspólny wysiłek pomógł nam autentycznie podzielić się tą historią i zasadami Tiaki – wyznał O’Brien dziękując zaangażowanym w projekt ludziom i organizacjom maoryskim.

Najnowocześniejsze ekrany sceniczne LED, używane w serialu telewizyjnym The Mandalorian, pomogły ożywić legendy kultury Maorysów i to właśnie ta technologia ruchu umożliwiła płynne przejście od świata rzeczywistego do świata fantastycznego. Tiaki and the Guardians zostaną wprowadzone na międzynarodową i krajową flotę samolotów Air New Zealand od poniedziałku 9 maja 2022 roku.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony