Partner serwisu

Air New Zealand uruchomią trasę z Sydney przez Auckland do Los Angeles

Rafał Dybiński 22.10.2021

Air New Zealand uruchomią trasę z Sydney przez Auckland do Los Angeles
Fot. Air New Zealand/Instagram
Linie lotnicze Air New Zealand wznowią od 5 listopada rejsy na trasie Sydney – Auckland – Los Angeles. Dla przewoźnika z południowej półkuli to ważny krok w procesie odnowy i ponownego otwarcia się na świat. Rejsy obsłuży boeing 787-9 Dreamliner.
W pełni zaszczepieni podróżni będą mogli początkowo polecieć tylko raz w tygodniu w każdy piątek z australijskiej Nowej Południowej Walii przez wyspę północną Nowej Zelandii do amerykańskiej Kalifornii. Od grudnia jednak częstotliwość rejsów międzykontynentalnych z międzylądowaniem w Auckland wzrośnie do czterech w tygodniu, a konkretnie w poniedziałki, środy, czwartki i piątki.

Lot NZ0752 wystartuje z Sydney o godz. 14:45. Dreamliner Air New Zealand doleci do Auckland o godz. 19:45 lokalnego czasu, po dokładnie trzech godzinach podróży. Po trzygodzinnym postoju już jako rejs NZ0006 odleci z największego miasta wyspy północnej o godz. 22:45 i uwzględniając przelot nad linią zmiany daty wyląduje tego samego dnia o godz. 14:45 w Los Angeles.

W strefie tranzytowej lotniska w Auckland dostępne będą dla pasażerów toalety, dużo miejsc do siedzenia, automaty z jedzeniem oraz gorącymi i zimnymi napojami, a także pokój rodzinny i stacje ładowania. Oczywiście podróżni mogą również pozostać na pokładzie samolotu.

Rejs powrotny NZ0005 wystartuje z Los Angeles o godz. 22:50 i po trzynastu godzinach lotu dotrze do Auckland... dwa dni później o godz. 7:45. Wszystko z powodu przekroczenia linii zmiany daty. W drodze powrotnej na tranzyt przewidziano aż cztery godziny i kwadrans. Dreamliner narodowego przewoźnika Nowej Zelandii wystartuje ponownie w samo południe już jako lot NZ0753 i dotrze do Sydney o godz. 13:35 lokalnego czasu.Stolica Nowej Południowej Walii będzie w listopadzie jedynym australijskim miastem, które pozwoli w pełni zaszczepionym podróżnym pominąć kwarantannę. Ogłoszenie wznowienia trasy Sydney – Auckland – Los Angeles zbiegło się niestety z zawieszeniem rejsów do kanadyjskiego Vancouver z największego miasta wyspy północnej. Poza tym Air New Zealand w swojej sieci międzykontynentalnej obsłuży raz w tygodniu w sezonie zimowym loty z chińskiego Hongkongu i cztery loty w okresie trzech miesięcy z Tajpej na Tajwanie.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Nowe połączenia lotnicze
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony