Partner serwisu

Air New Zealand dolecą znów na Wyspy Cooka

Rafał Dybiński 20.01.2021

Air New Zealand dolecą znów na Wyspy Cooka
Fot. Air New Zealand
Linie lotnicze Air New Zealand ponownie uruchomią usługi na Wyspach Cooka. Przewoźnik z południowej półkuli planuje zaoferować pasażerom rejsy z Rarotonga do Auckland.
Air New Zealand będą obsługiwać trasę o długości 3006 km przez Ocean Spokojny dwa razy w tygodniu, a konkretnie w środy i soboty. Inaugurację wyznaczono na 21 stycznia. Rejsy będą realizowane airbusami A320.

Przed pandemią koronawirusa SARS-CoV-2 przewoźnik z południowej półkuli obsługiwał połączenie z Rarotonga do Auckland siedem razy w tygodniu. Na tej trasie latały również linie Jetstar Airways i Virgin Australia.

– Wiemy, że wielu mieszkańców Wyspy Cooka będzie chętnych do nawiązania kontaktu z przyjaciółmi i rodziną w Nowej Zelandii – podkreślił Greg Foran, prezes Air New Zealand, które na razie będą latać tylko w jedną stronę, ze względu na obostrzenia i wymogi kwarantanny. – Powiedzieliśmy, że podejmiemy etapowe podejście do wznowienia podróży w obie strony i zrobimy to tylko wtedy, gdy wszystkie protokoły bezpieczeństwa będą spełnione – dodała Jacinda Ardern, premier Nowej Zelandii.

Pasażerowie z Wysp Cooka mogą przybyć do Nowej Zelandii od 21 stycznia i nie muszą poddawać się już kwarantannie, ale kryteria dla Nowozelandczyków wylatujących na Wyspy Cooka nie ulegają zmianie.

Air New Zealand wznowiły już od 7 stycznia loty z Auckland do Brisbane. Stolica stanu Queensland jest trzecią destynacją w Australii obsługiwaną przez linie lotnicze z Nowej Zelandii. Wcześniej wznowiono rejsy z Auckland do Sydney i Melbourne.

Do stolicy stanu Wiktoria loty odbywają się w częstotliwości nawet sześciu w tygodniu, dla tych pasażerów, którzy nie kwalifikują się do kwarantanny. Połączenia do stolic stanów Nowa Południowa Walia i Queensland realizowane są odpowiednio dwa i trzy razy w tygodniu.

Air New Zealand przewiozły 8,4 mln podróżnych w 2020 roku. Poprzednie dwanaście miesięcy dla porównania przyniosły 17,6 mln pasażerów. Liczba lotów międzynarodowych spadła z ponad 30 tys. w 2019 roku do mniej niż 10 tys. w minionym roku. – Powrót do poprzednich poziomów oferowania będzie skomplikowany, ale ściśle współpracujemy z decydentami rządowymi nad przygotowaniami do bezpiecznych podróży – podsumował Foran.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Nowe połączenia lotnicze
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony