Partner serwisu

Air New Zealand dodały do rozkładu trzecią trasę do Australii

Rafał Dybiński 12.01.2021

Air New Zealand dodały do rozkładu trzecią trasę do Australii
Fot. Air New Zealand
Linie lotnicze Air New Zealand zwiększyły liczbę tras oferowanych do Australii. Od 7 stycznia przewoźnik lata z Auckland do Brisbane.
Stolica stanu Queensland jest trzecią destynacją w Australii obsługiwaną przez linie lotnicze z Nowej Zelandii. Wcześniej wznowiono rejsy z Auckland do Sydney i Melbourne.

Do stolicy stanu Wiktoria loty odbywają się w częstotliwości nawet sześciu w tygodniu, dla tych pasażerów, którzy nie kwalifikują się do kwarantanny. Połączenia do stolic stanów Nowa Południowa Walia i Queensland realizowane są odpowiednio dwa i trzy razy w tygodniu.

Air New Zealand na odcinkach z Auckland do Melbourne, Sydney i Brisbane lata airbusami A320 i A321. Aktualnie między Nową Zelandią a Australią rejsy oferują również linie Qantas. Połączenie z Sydney do Auckland realizowane jest dwa razy w tygodniu przez narodowego przewoźnika Australii.

Co ciekawe, na razie takich usług nie mają w planach nowi właściciele restrukturyzującej się Virgin Australia. Według nich rejsy na tych trasach nie są obecnie opłacalne komercyjnie, dopóki nie będzie dozwolone podróżowanie w obie strony bez ograniczeń.

Główne stany Australii (czyli wspomniane wyżej Wiktoria, Nowa Południowa Walia i Queensland) zezwalają bowiem podróżnym z Nowej Zelandii na wjazd bez kwarantanny, ale decydenci z Wellington nie odwzajemnili się tym samym i wymagają wciąż 14 dni kwarantanny dla pasażerów przybywających z Australii. Rząd Nowej Zelandii zasadniczo zgodził się na dwukierunkową bańkę podróżniczą z Australią w pierwszym kwartale tego roku, ale zależy to od tego, czy wirus COVID-19 będzie pod kontrolą w obu krajach. Australia boryka się obecnie z kolejnym wzrostem liczby infekcji.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Nowe połączenia lotnicze
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony