Partner serwisu

Air New Zealand anulowały ponad 1000 lotów do Australii

Rafał Dybiński 24.11.2021

Air New Zealand anulowały ponad 1000 lotów do Australii
Fot. Air New Zealand/Twitter
Linie lotnicze Air New Zealand anulowały ponad 1000 zaplanowanych do 31 grudnia rejsów między Australią i Nową Zelandią - informuje serwis "Simple Flying".
Przewoźnik z południowej półkuli podjął decyzję po rządowych komunikatach premier Jacindy Ardern, zakładających utrzymanie wymogu kwarantanny do końca bieżącego roku dla wszystkich podróżujących z Australii do Nowej Zelandii. Jak zapewnia Leanne Geraghty z działu sprzedaży i obsługi klienta w Air New Zealand poinformowano o anulacjach już blisko 20 tys. niedoszłych pasażerów.

– To będzie szczególnie trudna wiadomość dla wszystkich rodzin i przyjaciół, którzy mieli nadzieję nadrobić zaległości podczas świąt Bożego Narodzenia. Mamy jednak związane ręce, dopóki nie zostaną złagodzone ograniczenia w podróżowaniu – oświadczyła Geraghty.

Australia pozwala już w pełni zaszczepionym Nowozelandczykom na przyloty do Sydney lub Melbourne z pominięciem wymogu kwarantanny. Nie działa to jednak póki co w drugą stronę. Rejsy z Sydney i Melbourne do Auckland są realizowane w mocno ograniczonym rozkładzie z obowiązkiem kwarantanny po przylocie.

Boeing 787-9 narodowych linii lotniczych Nowej Zelandii wylatuje z Sydney tylko we wtorki oraz soboty. Natomiast z Melbourne do Auckland Dreamliner startuje w niedziele, środy, czwartki oraz piątki. Zawieszone pozostają rejsy do Adelajdy, Brisbane, Hobart i Perth, gdzie nadal także obowiązują stanowe restrykcje. Anulowano ponadto grudniowe loty z Christchurch, Wellington i Queenstown do Sydney i Melbourne.

Nowa Zelandia potwierdziła w poniedziałek 205 przypadków zakażenia wirusem COVID-19. Zaszczepionych zostało 69 proc. populacji tego kraju. To jednak dużo mniej niż w przypadku Australii, gdzie w pełni zaszczepionych jest już 85 proc. obywateli państwa.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
COVID. Epidemia koronawirusa z Wuhan a lotnictwo