Partner serwisu

Air France-KLM: Więcej lotów do Chin po interwencji Francji

Emilia Derewienko 16.07.2020

Air France-KLM: Więcej lotów do Chin po interwencji Francji
Fot. Tomasz Sniedziewski
Linie Air France-KLM zwiększą oferowanie do Chin po tym, jak Francja zdecydowała się ograniczyć przyloty chińskich linii lotniczych. To protest przeciwko ograniczeniom lotów, nałożonych przez Pekin – podaje Agencja Reutera.
Air France-KLM będzie obsługiwał drugi lot na trasie Paryż – Szanghaj i nowe połączenie Amsterdam – Szanghaj od przyszłego tygodnia – podała ambasada Francji w Pekinie. Poluzowanie restrykcji nastąpiło po tym, jak Paryż zaczął ograniczać chińskie linie lotnicze do jednego lotu do Francji w tygodniu. Była to odpowiedź na ograniczanie przez Pekin usług Air France.

Chiny, które w marcu wprowadziły drastyczne restrykcje w podróżowaniu w czasie pandemii, zredukowały loty Air France do jednego rejsu w ciągu tygodnia. Wzajemne ograniczenia podróży między Stanami Zjednoczonymi a Chinami dodatkowo nadwyrężyły zerwane więzi Pekinu z Waszyngtonem.

Air France ma nadzieję, że wkrótce doda do swojego harmonogramu lotów trzeci rejs do innego chińskiego miasta. – Trwają dyskusje na temat zwiększenia częstotliwości lotów między Francją a Chinami zgodnie z dwustronną umową o usługach lotniczych – komentuje ambasada francuska.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
COVID. Epidemia koronawirusa z Wuhan a lotnictwo