Partner serwisu

Air France-KLM: 324 mln zysku w Q2 i prawie 23 mln pasażerów

Rafał Dybiński 29.07.2022

Air France-KLM: 324 mln zysku w Q2 i prawie 23 mln pasażerów
fot. Air France-KLM
Holding Air France-KLM wypracował 324 mln euro zysku netto w drugim kwartale bieżącego roku. Narodowi przewoźnicy Francji i Holandii przewieźli w tym czasie w sumie blisko 22,8 mln pasażerów.
Wyniki osiągnięte od kwietnia do końca czerwca są znacznie lepsze od tych z analogicznego okresu przed rokiem. Wówczas grupa linii lotniczych z Europy Zachodniej odnotowała stratę na poziomie 1,5 mld euro i przewiozła ponad trzykrotnie mniej podróżnych.

Oferowanie wzrosło o niemal 82 proc. w odniesieniu do drugiego kwartału z 2021 roku, natomiast przychody były wyższe o prawie 144 proc. Ich wartość osiągnęła poziom 6,7 mld euro.

– Silne ożywienie, jakie obserwujemy tego lata, wystawiło na próbę cały przemysł lotniczy. Chociaż Air France-KLM przygotował się na poziom popytu zbliżony do pułapu sprzed pandemii, to nasze linie lotnicze nie były odporne na wyzwania operacyjne, jakie powstały na całym świecie – podkreślił Ben Smith, prezes holdingu, nawiązując do chaosu na największych europejskich lotniskach i licznych anulacji lub w najlepszym przypadku opóźnień lotów w ostatnich tygodniach z powodu niedoborów kadrowych.

– Satysfakcja konsumenta jest na szczycie naszych priorytetów i wiemy, że nie byliśmy w stanie w pełni zapewnić jakości usług, jakich od nas oczekiwano. Chciałbym podziękować jednak naszym klientom za zaufanie i cierpliwość – przyznał Smith.

– Chciałbym również wyrazić wdzięczność naszym pracownikom za ich zaangażowanie, nawet w trudnych sytuacjach. To dzięki ich poświęceniu i poczuciu odpowiedzialność udało się w tym kwartale osiągnąć przychody i wyniki lepsze niż przewidywaliśmy. Staramy się zwiększyć odporność na zmiany w naszym otoczeniu przy jednoczesnym przyspieszaniu wysiłków, żeby nasza grupa i lotnictwo jako całość były bardziej zrównoważone – podsumował Smith.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Statystyki pasażerskie
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony