Partner serwisu

Air France wznawia loty do Polski. W lipcu inauguracja trasy Kraków – Paryż

Emilia Derewienko 15.06.2020

Air France wznawia loty do Polski. W lipcu inauguracja trasy Kraków – Paryż
fot. Air France
W środę 17 czerwca, po 3-miesięcznej przerwie, samoloty Air France ponownie pojawią się w Polsce. Linia wznawia połączenie z Warszawy do Paryża, a 3 lipca zainauguruje trasę Kraków – Paryż. Latem tego roku, oferta przewoźnika będzie liczyć już blisko 150 kierunków. Pasażerowie mają obowiązek podróżowania w maskach ochronnych na twarz, a przed wejściem do samolotu jest mierzona temperatura.
Wraca Warszawa, pojawi się Kraków

Wraz ze zniesieniem zakazu ruchu lotniczego z/do Polski, od 17 czerwca b.r. francuskie linie Air France wznawiają loty do naszego kraju. Pasażerowie z Warszawy będą mogli na nowo korzystać z rozkładowego połączenia do Paryża, które początkowo będzie realizowane 6 razy w tygodniu, aby stopniowo zwiększać częstotliwość do 7 i 9 lotów tygodniowo. Po 27 lipca pasażerowie będą mieli do dyspozycji 11 lotów w tygodniu na tej trasie.

3 lipca 2020 Air France po raz pierwszy przyleci do Krakowa i tym samym rozpocznie regularne połączenie między stolicą Małopolski a Paryżem, oferując początkowo 2, a w kolejnych tygodniach 4 loty tygodniowo. Docelowo, od 27 lipca samolot na tej trasie będzie latał raz dziennie. Nowe połączenie, którego start wyznaczony na koniec marca nie odbył się z powodu wybuchu pandemii – teraz wchodzi na stałe do oferty francuskiej linii.

Data wznowienia lotów Air France do/z Wrocławia na razie nie jest znana.

Powrót do normalności?

Wraz z otwieraniem granic linia stopniowo wznawia operacje w Europie i na świecie. W lipcu i sierpniu pasażerowie będą mieli do dyspozycji blisko 150 kierunków, dostępnych z przesiadką w Paryżu. Stanowi to około 80 proc. wszystkich destynacji oferowanych przez Air France przed pandemią. Rośnie też częstotliwość lotów. Do końca czerwca przewoźnik zrealizuje 20 proc. swojego rozkładu oferowanego standardowo w tym miesiącu. Jeśli sytuacja na świecie pozwoli na dalszą reaktywację i popyt będzie rósł, to w lipcu planowane jest odmrożenie 35 proc. oferty, a w sierpniu – do 40 proc.

W pierwszej kolejności linia wznawia ruch lotniczy wewnątrz kraju, między swoimi regionami zamorskimi (Korsyka, Martynika, Reunion), a także na większości tras w Europie. Będzie dostępnych między innymi europejskich wiele kierunków „wakacyjnych”, jak Włochy, Portugalia, Hiszpania, Grecja i inne. Stopniowo są też odmrażane dalsze loty międzykontynentalne. Na razie pasażerowie mają do dyspozycji kilka miast w Ameryce Północnej, Azji i na Karaibach, są to między innymi Bombaj, Delhi, Dubaj, Chicago, Nowy Jork, Los Angeles, Mexico City, Montreal, Rio de Janeiro, Sao Paulo, Hong Kong, Osaka, Seul, Singapur, czy Tokio. Na części z tras loty są nadal dedykowane przewozowi cargo. Na bieżąco aktualizowaną ofertę przelotów można sprawdzać na stronie linii tutaj. Letni rozkład lotów przewoźnik realizuje wykorzystując 106 z floty liczącej 224 samolotów.

Nowe procedury bezpieczeństwa

Ze względu na pandemię koronawirusa, linia przedsięwzięła wiele środków ostrożności. Po pierwsze został wprowadzony obowiązek zakrywania twarzy podczas wejścia do samolotu i w czasie trwania całego lotu. Pasażerowie przed lotem muszą zaopatrzyć się w maski ochronne na twarz, bez których nie będą mogli wejść do samolotu. Dopuszczalne są zwykłe jednorazowe maski medyczne lub maski wielokrotnego użytku. Zakrywanie twarzy odzieżą (szalikiem lub chustką) nie zastępuje maski.

Ponieważ standardowa maska może być używana jednorazowo przez maksymalnie 4 godziny (maska FFP – do 8 godzin), podróżni powinni posiadać odpowiednią liczbę masek w zależności od długości podróży, łącznie z czasem kiedy przebywają na lotniskach. Zakrywanie twarzy maską nie obowiązuje dzieci do lat 10. Wymóg zasłaniania twarzy będzie obowiązywał do 31 sierpnia 2020 z możliwością zmiany tej daty w zależności od stanu pandemii i wytycznych międzynarodowych przepisów w tym zakresie.

Po drugie, nowa procedura w Air France to mierzenie temperatury ciała podróżnych przed każdym z lotów. Dopuszczalna temperatura ciała zezwalająca na lot to 38 st. Celsjusza. Pasażerom, których temperatura jest wyższa, linia może odmówić wejścia na pokład, a ich rezerwacja zostanie zmieniona bez dodatkowych opłat na lot w późniejszym terminie.

Podczas wejścia na pokład i zajmowania miejsc obowiązuje zachowanie dystansu. Samoloty będą bardzo dokładnie czyszczone przed każdym lotem przy użyciu odpowiednich, silnych środków. Procedura obejmuje odkurzanie wszystkich dywanów, siedzeń i zagłówków oraz czyszczenie wszystkich powierzchni dotykowych takich jak stoliki, podłokietniki, monitory, piloty, schowki bagażowe, półki i toalety. Koce są wymieniane po każdym locie i zabezpieczane folią ochronną. Air France stosuje też dodatkową procedurę całkowitego odkażania wnętrz samolotów preparatem wirusobójczym.

Serwis pokładowy i oferta gastronomiczna zostały uproszczone tak, aby zminimalizować kontakt między załogą i pasażerami. Linia zawiesiła oferowanie posiłków i napojów na lotach krajowych i krótkich trasach europejskich. Pasażerowie na lotach międzykontynentalnych otrzymują indywidualnie zapakowane produkty. Z samolotów usunięto prasę i zrezygnowano ze sprzedaży pokładowej.

W kabinach samolotów Air France powietrze jest odnawiane co 3 minuty. System wentylacyjny jest wyposażony w specjalne filtry o wysokiej wydajności lub filtry HEPA, identyczne z filtrami stosowanymi w szpitalnych salach operacyjnych. Filtry te pochłaniają cząsteczki wirusów nawet tak małe jak 0,01 mikrometra (cząsteczki koronawirusa mają wielkość od 0,08 do 0,16 mikrometra). Dzięki temu powietrze w samolocie spełnia bardzo wysokie standardy jakości.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
COVID. Epidemia koronawirusa z Wuhan a lotnictwo