Partner serwisu

Air France wykorzysta A350 na rejsach do stolicy Chile

Rafał Dybiński 05.05.2021

Air France wykorzysta A350 na rejsach do stolicy Chile
fot. Air France
Linie lotnicze Air France obsłużą od 22 czerwca międzykontynentalną trasę z Paryża do Santiago de Chile, na dystansie niemal 13 tys. km, po raz pierwszy airbusem A350-900XWB.
Na pokładzie szerokokadłubowca będzie mogło przemieścić się 324 pasażerów. Długodystansowe loty będą wówczas realizowane już trzy razy w tygodniu.

Samoloty A350-900XWB zastąpią na tym międzykontynentalnym połączeniu wykorzystywane obecnie Boeingi 777-300ER. Maszyny producenta z Chicago oferują miejsca w trzech klasach ((Business, Premium Economy i Economy) dla 381 podróżnych.

Aktualnie trasa między stolicami Chile i Francji jest obsługiwana tylko dwa razy w tygodniu. Przed wybuchem pandemii koronawirusa SARS-CoV-2 takich rejsów było nawet dziesięć tygodniowo. Na wrzesień zaplanowano codzienną częstotliwość, ale wszystko będzie uzależnione od sytuacji epidemicznej, utrzymywanych restrykcji oraz popytu.

Santiago de Chile będzie trzecią destynacją Air France w Ameryce Łacińskiej, obsługiwaną z Paryża, do której dolecą maszyny wersji A350-900 jednej z największych linii lotniczych Europy. Narodowy przewoźnik znad Sekwany wykorzystuje aktualnie szerokokadłubowce na rejsach do Sao Paulo w Brazylii, ale planuje również w czerwcu realizować tymi odrzutowcami loty długodystansowe do Limy w Peru. Airbusami A350-900 do stolicy Chile lata także z Madrytu hiszpańska Iberia.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Nowe połączenia lotnicze
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony