Partner serwisu

Air France rezygnują z plastiku

inf. pras. oprac. ad 11.06.2019

Air France rezygnują z plastiku
fot. Laurent Errera CC BY-SA 2.0
Linie lotnicze Air France podjęły decyzję o całkowitym wycofaniu jednorazowych plastikowych naczyń i sztućców podczas wszystkich swoich lotów i zastąpienia ich biodegradowalnymi zamiennikami z biomasy. 
Podczas tegorocznego Światowego Dnia Ochrony Środowiska (5 czerwca) miał miejsce pierwszy, wolny od plastiku, lot narodowego przewoźnika Francji. Fakt, że linia zrezygnowała z jednorazowej, plastikowej zastawy oznacza, że tylko do końca tego roku, do śmieci nie trafi 210 mln zużytych kubków, sztućców, mieszadełek itp.

W tegoroczny Światowy Dzień Ochrony Środowiska pasażerom lotu Air France z Paryża do Detroit, na pokładzie Boeinga 787-9 Dreamliner, po raz pierwszy zaoferowano poczęstunek na biodegradowalnej zastawie, rezygnując tym samym z używania plastikowych, jednorazowych naczyń. Pokazowy wolny od plastiku lot Air France to początek nowej, proekologicznej polityki przewoźnika o całkowitym zastąpieniu naczyń wykonanych z plastiku – biodegradowalnymi zamiennikami, które spełniają najwyższe standardy linii w zakresie zdrowia i jakości.

Do końca tego roku linia wyeliminuje 1 300 t plastiku jednorazowego użytku, co odpowiada: 100 mln plastikowych kubków, które zastąpią kubki papierowe; 85 mln plastikowych sztućców, które zostaną wymienione na produkty z biomasy i będą posiadały ekologiczne opakowanie; 25 mln plastikowych mieszadełek, które będą teraz wykonane z drewna. Ponadto, od 2015 Air France nie oferuje swoim pasażerom plastikowych słomek do napojów, a od listopada 2018 jeden z dwóch posiłków na rejsach dalekiego zasięgu, jest podawany nie na tradycyjnej zastawie, ale w formie na wynos – w ekologicznej torbie. 

Warto zauważyć, że w ostatnich tygodniach nie ma dnia, żebyśmy nie pisali o działaniach przewoźników, lotnisk czy organizacji lotniczych na rzecz zmniejszenia wpływu branży na środowisko. Do wyeliminowania plastikowych sztućców zobowiązują linie przepisy unijne. LOT o swoich działaniach w tej kwestii informował na początku maja.  
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony