Partner serwisu

Air France KLM: Musimy działać na rzecz planety i odpowiedzialnych podróży

Redakcja/inf. pras. 12.06.2021

Air France KLM: Musimy działać na rzecz planety i odpowiedzialnych podróży
fot. Air France-KLM
Grupa Air France-KLM opublikowała swój coroczny raport z działań na rzecz zrównoważonego rozwoju. Dokument szczegółowo przedstawia strategię, zobowiązania i działania podjęte przez Grupę w 2020 roku w celu przyspieszenia transformacji sektora lotniczego.
Ambicją Grupy jest zajęcie pozycji europejskiego lidera w zakresie bardziej zrównoważonych i przyjaznych środowisku podróży lotniczych. Specjalnie przygotowany film podsumowuje ubiegły, wyjątkowy rok i prezentuje plany Grupy na przyszłość.

W 2020 roku w transport lotniczy uderzył największy kryzys w historii awiacji. Pomimo trudności ekonomicznych, Grupa kontynuowała swoje wysiłki w realizacji ambitnych zadań, które mają jeden cel - zmniejszenie wpływu na środowisko naturalne. Do roku 2030 Grupa Air France KLM ma zredukować o połowę emisję CO2 w przeliczeniu na pasażera na kilometr (w porównaniu z rokiem 2005), a dodatkowo planuje osiągnąć neutralność pod względem emisji dwutlenku węgla w swoich operacjach naziemnych. Aby zrealizować swoje cele, linie podejmują różnorodne krótko- i długoterminowe działania, obejmujące między innymi modernizację floty, szersze stosowanie zrównoważonych paliw lotniczych i ekopilotaż.

Grupa wzmacnia również swoje zaangażowanie w społeczną odpowiedzialność biznesu: linie wchodzące w skład Grupy podejmują starania na rzecz promocji integracji i różnorodności we wszystkich obszarach swojej działalności, w celu zapewnienia równych szans i dobrobytu dla wszystkich.

– W nadchodzących latach przemysł lotniczy będzie nadal odgrywał kluczową rolę. Jestem przekonany, że jako Grupa lotnicza wspólnie sprostamy wyzwaniom, które stoją przed naszą branżą. Cały nasz zespół, liczący 76 tysięcy pracowników jest w pełni zaangażowany w transformację firmy Air France-KLM, abyśmy mogli stać się motorem zmian w sektorze i europejskim liderem w zakresie bardziej zrównoważonych i przyjaznych środowisku podróży lotniczych. Linie lotnicze, producenci samolotów, lotniska, klienci i partnerzy, wszyscy musimy działać wspólnie na rzecz planety i wymyślać nowe, bardziej odpowiedzialne sposoby na podróże lotnicze jutra, tak aby nadal latać i dzięki temu łączyć ludzi i kultury, ale z większym poszanowaniem środowiska – powiedział Benjamin Smith, prezes Grupy Air France-KLM.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Flota
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony