Partner serwisu

Air China wraca na Lotnisko Chopina. Zostawi cargo, odleci z pasażerami

Emilia Derewienko 17.07.2020

Air China wraca na Lotnisko Chopina. Zostawi cargo, odleci z pasażerami
fot. Piotr Bożyk
Samolot linii Air China wyląduje w piątek (17 lipca) na Lotnisku Chopina po raz pierwszy po dłuższej nieobecności w stołecznym porcie. Maszyna przylatuje z Pekinu, aby w Warszawie zostawić ładunek cargo, natomiast odleci z podróżnymi na pokładzie – rejsy w takim module będą odbywać się teraz co piątek.
Loty przewoźnika Air China z Pekinu do Warszawy będą od dzisiaj (17 lipca) do końca sierpnia realizowane raz w tygodniu, w piątki. Ponieważ granice zewnętrzne Unii Europejskiej pozostają zamknięte dla obywateli spoza państw Wspólnoty – za wyjątkiem osób ze stałym pobytem – linie z Państwa Środka nie mogą przylecieć z pasażerami. Mogą ich jednak z Polski zabrać do Chin.

Samolot Air China, Airbus A330, wyląduje na Okęciu o godzinie 19:20, a wyleci w rejs powrotny planowo o godz. 21:10. – Będzie to rejs łączony. Samolot Air China przywiezie ładunki cargo, natomiast zabierze w rejs powrotny pasażerów, głównie osoby pochodzenia chińskiego – mówi Piotr Rudzki, rzecznik Lotniska Chopina. Maszyna będzie mieć międzylądowanie w chińskim mieście Taiyuan w prowincji Shanxi we wschodnich Chinach.

Przed pandemią koronawirusa bezpośrednie połączenia z Pekinu do Warszawy były realizowane przez chińskie linie lotnicze Air China kilka razy w miesiącu.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
COVID. Epidemia koronawirusa z Wuhan a lotnictwo