Partner serwisu

Air Canada zawiesza loty do ośmiu portów i zmniejsza oferowanie o 25 proc.

Rafał Dybiński 18.01.2021

Air Canada zawiesza loty do ośmiu portów i zmniejsza oferowanie o 25 proc.
fot. Air Canada
Linie lotnicze Air Canada zmniejszą o 25 proc. oferowanie w najbliższych trzech miesiącach. Decyzja wpłynie na przyszłość 1700 zatrudnionych osób. Część z nich pójdzie na bezpłatne urlopy, a pozostali będą pracować w skróconym wymiarze czasu, co oznacza również niższe wynagrodzenie.
Zapowiedź narodowego przewoźnika Kanady, podobnie jak wcześniejsza WestJet, to efekt dużych spadków rezerwacji wynikających z przedłużonych przez decydentów z Ottawy ograniczeń dla pasażerów połączeń międzynarodowych, od których wymagane są aktualnie testy na obecność wirusa COVID-19 i dwutygodniowa kwarantanna.

Wdrażana redukcja oznacza, że oferowanie Air Canada osiągnie w pierwszym kwartale 2021 roku zaledwie 20 proc. poziomu sprzed dwóch lat, czyli przed pandemią koronawirusa SARS-CoV-2.
– Nałożone przez rządy federalne i prowincji zwiększone ograniczenia w podróżowaniu, oprócz istniejących już wymogów dotyczących kwarantanny, wpłynęły natychmiast na nasze rezerwacje. Podjęliśmy trudną, ale konieczną decyzję o dalszym dostosowaniu naszego harmonogramu i zracjonalizowaniu połączeń krajowych i międzynarodowych. To lepiej odzwierciedli aktualny popyt i zmniejszy spalanie gotówki – wyjaśniła Lucie Guillemette, wiceprezes wykonawczy i dyrektor handlowy Air Canada.

– Żałujemy, że te trudne decyzje będą miały wpływ na pracowników, którzy starannie dbali o naszych klientów podczas pandemii oraz na dotknięte nimi społeczności – dodała Guillemette. Usługi do regionalnych portów Comox Valley, Fredericton, Gander, Goose Bay, Kamloops, Prince Rupert, Sandspit i Yellowknife zostaną całkowicie zawieszone od 23 stycznia do 11 kwietnia. Poza tym przedłużono zawieszenie lotów do Penticton, Saint John i Sydney w Nowej Szkocji, które pierwotnie miało obowiązywać od 11 stycznia do 27 marca.
Zarządzający Air Canada wierzą, że cięcia połączeń mają tylko tymczasowy charakter, jeśli wdrażanie programu szczepień będzie kontynuowane w odpowiednim tempie. 29 dni po jego rozpoczęciu zaszczepiło się bowiem tylko 1 proc. populacji Kanady, która zatwierdziła do użytku produkty Pfizera i Moderny.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
COVID. Epidemia koronawirusa z Wuhan a lotnictwo