Partner serwisu

Air Canada zawiesza loty do 15 miejsc na Karaibach. "To nie jest dobry czas na podróże"

Rafał Dybiński 19.01.2022

 Air Canada zawiesza loty do 15 miejsc na Karaibach. "To nie jest dobry czas na podróże"
fot. Air Canada
Linie lotnicze Air Canada zawieszą aż do końca kwietnia loty do 15 miejsc docelowych na Karaibach. Przewoźnik z Kraju Klonowego Liścia decyzję uzasadnia bieżącą sytuacją pandemiczną i spadkiem popytu na podróże.
Od 24 stycznia z rozkładu rejsów narodowych linii lotniczych Kanady znikną przynajmniej na kilka miesięcy połączenia na Antiguę, Arubę, Bahamy, Bermudy, Curacao, Dominikanę, Grenadę, Kubę, Saint Kitts i Nevis, Saint Martin oraz na Saint Vincent i Grenadyny.

Niepewność z lotami do Meksyku

Jeszcze w minionym tygodniu Air Canada zaprzeczyły doniesieniom z Ameryki Środkowej, wskazującym na zawieszenia rejsów nie tylko na Karaiby, ale również do Meksyku. Narodowy przewoźnik Kanady po kilku dniach potwierdził jednak częściowo krążące spekulacje. Wiele z wymienionych wyżej zawieszeń wejdzie w życie zaledwie kilka tygodni po inauguracji połączeń, tak jak w przypadku lotów do George Town na Bahamach, które zostały wznowione w połowie grudnia 2021 roku.

Wszystkie linie lotnicze z Kanady odwołały w minionym tygodniu ponad 500 rejsów. Wiele z nich dotyczyło właśnie południowych kierunków, znacznie bardziej słonecznych niż w Kraju Klonowego Liścia. WestJet z Calgary zredukowały już swój zimowy rozkład o 15 proc. Powodem jest silny mróz i brak pracowników, którzy mimo pełnego zaszczepienia są kierowani na kwarantannę po kontakcie z osobą zakażoną.

Wyjątkowo niekorzystna zima przewoźników z Kanady

Siatka połączeń Air Transat na początku 2022 roku zmniejszyła się nawet o 30 proc. Przewoźnik z Montrealu również uzasadnia taki ruch rozprzestrzenianiem się omikrona oraz zachęcaniem Kanadyjczyków przez decydentów z Ottawy do pozostania w domach. Na razie zmiany wprowadzono do 25 lutego, ale linie lotnicze z prowincji Quebec zastrzegają, że mogą wystąpić dalsze korekty.

Cięcia rozważają także Porter Airlines, chociaż linie lotnicze z Toronto dopiero niedawno wznowiły operacje. Zima zapowiada się więc wyjątkowo niekorzystnie dla przewoźników z Kanady. – To nie jest dobry czas na podróże. Widzimy co dzieje się za granicą i boimy się co może spotkać Kanadyjczyków, którzy zdecydują się gdzieś wyjechać w ciągu najbliższych kilku tygodni – oznajmił Jean-Yves Duclos, minister zdrowia Kanady.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
COVID. Epidemia koronawirusa z Wuhan a lotnictwo