Partner serwisu

Air Canada wznowią rejsy na ośmiu połączeniach do Europy

Rafał Dybiński 11.07.2021

Air Canada wznowią rejsy na ośmiu połączeniach do Europy
fot. Air Canada
Linie lotnicze Air Canada wznowią w najbliższych tygodniach długodystansowe połączenia do kilku destynacji w Europie - poinformował w oficjalnym komunikacie narodowy przewoźnik Kanady.
Dwie trasy transatlantyckie powrócą do rozkładu rejsów jeszcze w lipcu, natomiast sześć zostanie zainaugurowanych w sierpniu. Linie lotnicze z Kraju Klonowego Liścia obsługują aktualnie dziesięć połączeń międzykontynentalnych.

- Na całym globie znikają ograniczenia w podróżowaniu, więc jesteśmy zobowiązani do odbudowy naszej międzynarodowej sieci tras. Chcemy połączyć Kanadę ze światem, jednocześnie rozwijając dodatkowo rynki, do których dotrzemy. To otworzy przed nami nowe możliwości - podkreślił Mark Galardo, odpowiedzialny za planowanie sieci oraz zarządzanie przychodami narodowego przewoźnika z Ameryki Północnej.

Air Canada od 21 lipca wznowią połączenia między Toronto a Wiedniem oraz między Montrealem i Genewą. Obie trasy będą realizowane trzy razy w tygodniu.

1 sierpnia wrócą rejsy z Calgary do Frankfurtu nad Menem, a także z Toronto do Dublina i Montrealu do Tel Awiwu. Dobę później zaplanowano inaugurację połączenia ze stolicy prowincji Ontario do portu Paryż-Charles de Gaulle. Od 3 sierpnia Toronto zyska jeszcze loty do Zurychu, a tego samego wystartuje również pierwszy rejs z Montrealu do portu Londyn-Heathrow. - Kanadyjczycy pragną znów podróżować, a my jesteśmy gotowi połączyć ich z rodzinami lub przyjaciółmi - dodał Galardo.

Linie lotnicze z Kraju Klonowego Liścia niedawno uruchomiły rejsy z Montrealu do Kairu, które trzy razy w tygodniu są realizowane boeingiem 787-8. To dopiero druga destynacja na Czarnym Lądzie narodowego przewoźnika Kanady, który obsługuje aktualnie również długodystansowe loty z Toronto do Aten, Dubaju, Lizbony i Rzymu.

Air Canada sukcesywnie przywracają także krajowe połączenia. Od 5 lipca trzy razy w tygodniu można znów polecieć na trasie Montreal-Kelowna. Rejsy na dystansie ponad 4200 km obsługuje airbus A220-300. W połowie bieżącego miesiąca częstotliwość lotów największego miasta prowincji Quebec do ośrodka z Kolumbii Brytyjskiej wzrośnie do czterech razy w tygodniu, a od sierpnia nawet do pięciu w tygodniu.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Nowe połączenia lotnicze
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony