Partner serwisu

Air Canada wznowi loty do Brisbane i Auckland. Rejsy obsłużą Dreamlinery

Rafał Dybiński 21.03.2022

Air Canada wznowi loty do Brisbane i Auckland. Rejsy obsłużą Dreamlinery
fot. Air Canada
Linie lotnicze Air Canada zwiększą swoje oferowanie na transpacyficznych trasach do Australii oraz Nowej Zelandii - poinformował narodowy przewoźnik z Kraju Klonowego Liścia w oficjalnym komunikacie. Wszystkie nowości dotyczą połączeń realizowanych z Vancouver.
Od 1 maja z największego miasta Kolumbii Brytyjskiej będzie można już codziennie przemieścić się do Sydney. Od 1 lipca wznowione zostaną natomiast rejsy do Brisbane. Połączenie do stolicy Queensland będzie obsługiwane cztery razy w tygodniu.

Wreszcie od 10 listopada wrócą bezpośrednie loty do Auckland. Trasa do największego miasta Nowej Zelandii będzie realizowana trzy razy w tygodniu. Rejsy do Sydney obsłużą szerokokadłubowe boeingi 777, a pozostałe dwie ogłoszone długodystansowe trasy boeingi 787. Dreamlinery dolecą w poniedziałki, środy, piątki i niedziele do Brisbane oraz we wtorki, czwartki i soboty do Auckland. Szczegółowy rozkład lotów, uwzględniający oczywiście linię zmiany daty, prezentujemy poniżej.– Air Canada umacnia swoją pozycję na rynku jako linie lotnicze świadczące najwięcej usług między Kanadą a południowym regionem Pacyfiku. Przyspieszamy odbudowę naszych tras do Australii i Nowej Zelandii w związku z ponownym otwarciem granic tych krajów. Lokalizacja Vancouver sprawia, że jest preferowaną bramą dla podróży między Ameryką Północną a południowym regionem Pacyfiku – podkreślił Mark Galardo, starszy wiceprezes ds. planowania sieci oraz zarządzania przychodami w Air Canada.

– Jesteśmy podekscytowani ekspansją sieci Air Canada i powitamy z radością naszych przyjaciół z Australii oraz Nowej Zelandii w Kolumbii Brytyjskiej. Dzięki ogłoszonym połączeniom będą mogli znów doświadczyć niesamowitego naturalnego piękna przyrody tego kraju oraz naszej gościnności – stwierdziła z kolei Melanie Mark, minister turystyki, sztuki, kultury i sportu.

– Nasi operatorzy turystyczni przygotowują się z radością na powrót większej liczby lotów z regionu południowego Pacyfiku, aby po raz kolejny pokazać naszym gościom lokalną i zrównoważoną kuchnię oraz wyjątkowe miejsca zakwaterowania dla wszystkich podróżnych, aby mogli delektować się jedzeniem i cieszyć się pobytem w Kolumbii Brytyjskiej – dodała Mark.

– Wznowienie rejsów Air Canada z Vancouver do Australii oraz Nowej Zelandii jest niezwykle ekscytujące i oznacza kolejny progres w trakcie pandemii. Wiemy, że Kanadyjczycy chętnie podróżują do regionu południowego Pacyfiku. Wielu z nich spotka się tam z rodziną i przyjaciółmi po prawie dwóch latach przerwy. Nie możemy się doczekać tych lotów do Brisbane i Auckland, które zostaną zainaugurowane odpowiednio w lipcu i listopadzie – powiedział Mike McNaney, wiceprezes portu lotniczego w Vancouver.

– Nowe połączenia pomogą nam wesprzeć relacje handlowe i biznesowe między Kanadą, Australią i Nową Zelandią. Dla naszego stowarzyszenia takie loty są mile widzianą wiadomością – podsumował Tony Crossman, prezes Canada, Australia, New Zealand Business Association.

Zarządzający Air Canada dodatkowo przypominają o dogodnych połączeniach narodowego przewoźnika z Vancouver do miejsc docelowych w całej Ameryce Północnej, takich jak Calgary, Edmonton, Montreal, Ottawa, Toronto w samej Kanadzie czy też Los Angeles, Nowy Jork, Seattle i San Francisco w Stanach Zjednoczonych. Ponadto z Sydney i Brisbane, dzięki współpracy z Virgin Australia, można wygodnie przemieścić się do Cairns, Canberry, Melbourne i Perth.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Nowe połączenia lotnicze
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony