Partner serwisu

Air Canada uruchomią trzy nowe długie trasy na Hawaje

Rafał Dybiński 19.05.2021

Air Canada uruchomią trzy nowe długie trasy na Hawaje
fot. Air Canada
Linie lotnicze Air Canada uruchomią w najbliższym sezonie zimowym trzy nowe bezpośrednie trasy na Hawaje. Najdłuższą z nich wyznaczono na dystansie aż 7895 km.
Połączenie z Montrealu do Honolulu będzie realizowane dwa razy w tygodniu, a konkretnie w środy i niedziele. Rejsy obsłuży Boeing 787 Dreamliner.

Pozostałe dwie trasy z Kanady na Hawaje będą realizowane z Calgary i Toronto. Największe miasto prowincji Alberta zyska również bezpośrednie połączenie z Honolulu. Rejsy na dystansie 5016 km, które zaplanowano trzy razy w tygodniu, a konkretnie we wtorki, czwartki i soboty, obsłużą boeingi 737. Narodowy przewoźnik z Kraju Klonowego Liścia na tej trasie będzie konkurować z WestJet, które dotychczas były jedynym operatorem takiego połączenia.

Trzecią nowością będą rejsy z Toronto do Maui na dystansie 7396 km. W tym przypadku częstotliwość lotów ustalono na raz w tygodniu, a konkretnie w soboty. Loty obsłuży również Boeing 787 Dreamliner, tak jak w przypadku najdłuższej nowej trasy z Montrealu do Honolulu.

– Dostrzegamy wzrost popytu na loty do słonecznych destynacji wakacyjnych. Obywatele nie tylko Kanady, ale także na całym świecie, pragną w niedalekiej przyszłości polecieć na dłuższy urlop – podkreślił Mark Galardo, wiceprezes Air Canada ds. planowania sieci oraz zarządzania przychodami.

Narodowy przewoźnik z Kraju Klonowego Liścia oprócz przedstawionych wyżej nowości obsługuje pięć innych tras na Hawaje. Do Honolulu i Kahului polecą codziennie w sezonie zimowym odrzutowce Air Canada z Vancouver. Największe miasto w Kolumbii Brytyjskiej zyska dodatkowo od 19 grudnia zaplanowane na trzy razy w tygodniu rejsy do Kailua. Poza tym do Honolulu od 17 grudnia będzie można przemieścić się również w tej samej częstotliwości z Toronto, a tego samego dnia wystartuje pierwszy lot Calgary do Kahului. Połączenie będzie realizowane cztery razy w tygodniu.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Nowe połączenia lotnicze
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony