Partner serwisu

Air Canada Rouge wstrzymują wszystkie loty do odwołania

Rafał Dybiński 07.02.2021

Air Canada Rouge wstrzymują wszystkie loty do odwołania
fot. Air Canada Rouge
Air Canada Rouge, tanie linie lotnicze i spółka zależna narodowego przewoźnika Kanady, wstrzymuje od 8 lutego wszystkie loty w całej sieci do odwołania – poinformowano w oficjalnym komunikacie.
Decyzja podyktowana jest przedłużeniem surowych restrykcji i ograniczeń w podróżowaniu przez decydentów z Ottawy z powodu pandemii koronawirusa SARS-CoV-2.

Air Canada Rouge specjalizowały się w rejsach do Meksyku i na Karaiby, dokąd aktualnie nie można polecieć z Kraju Klonowego Liścia. "Wstrzymujemy nasze operacje od dnia 8 lutego na wniosek rządu Kanady" – podkreślono w opublikowanym oświadczeniu. Loty do Meksyku i na Karaiby musiały zawiesić również WestJet, Sunwing oraz Air Transat.

"Marka Rouge pozostanie częścią strategii biznesowej Air Canada" - dodano w komunikacie, próbując uspokoić nastroje. Narodowy przewoźnik Kanady odeśle jednak na bezpłatne urlopy kolejnych 80 pracowników. Wcześniej w wyniku wdrożonych oszczędności zwolniono 1700 zatrudnionych.

Kanada już 7 stycznia bieżącego roku nałożyła wymóg negatywnego wyniku testu na obecność wirusa COVID-19 dla wszystkich przylatujących pasażerów. Ruch ten miał powstrzymać rozprzestrzenianie nowych wariantów koronwirusa SARS-CoV-2 pochodzących z Wielkiej Brytanii.

15 stycznia premier Justin Trudeau ostrzegał, że nie wyklucza zakazu lotów międzynarodowych. – Robimy wszystko, co w naszej mocy, aby chronić Kanadyjczyków. W razie potrzeby wprowadzimy zakaz lotów z niektórych krajów. Decyzje muszą być podejmowane w oparciu o wytyczne dotyczące zdrowia publicznego – tłumaczył szef rządu Kraju Klonowego Liścia.

Air Canada Rouge powołano do życia na początku lipca 2013 roku. Flota taniego przewoźnika składa się obecnie z osiemnastu samolotów. Czternaście z nich to airbusy A321-200, a cztery to airbusy A320-200. Trzy airbusy A319-100 zostały wycofane w ubiegłym roku w procesie restrukturyzacji. Północnoamerykańskie linie lotnicze przed wybuchem pandemii obsługiwały nawet 81 destynacji, oferując długodystansowe loty do Algierii, Czech, Ekwadoru, Kolumbii, Francji, Hiszpanii, Islandii, Japonii, Maroko, Niemiec, Panamy, Polski (Warszawa), Portugalii, Peru, Rumunii, Węgier i Włoch.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
COVID. Epidemia koronawirusa z Wuhan a lotnictwo