Partner serwisu

Air Canada uruchomią dwa nowe międzykontynentalne połączenia

Rafał Dybiński 30.01.2021

Air Canada uruchomią dwa nowe międzykontynentalne połączenia
fot. Air Canada
Linie lotnicze Air Canada uruchomią wiosną i latem bieżącego roku dwie nowe międzykontynentalne trasy. Narodowy przewoźnik Kraju Klonowego Liścia połączy najpierw Montreal z Delhi, a następnie z Kairem. 
Inaugurację rejsów do stolicy Indii wyznaczono na 18 kwietnia. Częstotliwość lotów ustalono na trzy razy w tygodniu. Rejsy na dystansie 11 240 km będą realizowane boeingiem 787-9. Dreamliner wystartuje z Montrealu w stronę Azji Południowej o godz. 19:20 w każdy wtorek, czwartek i niedzielę. Lądowanie w Delhi planowane jest o godz. 17:55 następnego dnia. Start lotu ze stolicy Indii ustalono na godz. 7:00, również w każdy wtorek, czwartek i niedzielę. Przylot do Montrealu planowany jest na godz. 11:30 tego samego dnia, uwzględniając strefy czasowe. Lot z Kanady potrwa 13 godzin i 5 minut, natomiast z Indii 14 godzin.

Air Canada nie będą mieć bezpośredniej konkurencji na trasie z Montrealu do Delhi. Narodowy przewoźnik Kraju Klonowego Liścia lata również do stolicy Indii cztery razy w tygodniu z Toronto oraz trzy razy w tygodniu z Vancouver. Przed pandemią koronawirusa SARS-CoV-2 obie trasy były realizowane nawet codziennie.

Połączenie z Montrealu będzie już trzecim obsługiwanym w kierunku Delhi przez linie lotnicze z drugiego największego państwa świata. Wcześniej realizowały także trasę z Vancouver do Mumbaju. Połączenie wykonywane cztery razy w tygodniu zostało jednak zawieszone w marcu ubiegłego roku i póki co nie wróciło do rozkładu rejsów. Według danych Statistics Canada w Montrealu mieszka piąta co do wielkości społeczność obywateli Indii, licząca blisko 50 tys.

Air Canada zapowiedziały jednocześnie, że uruchomią w sezonie letnim również trasę do stolicy Egiptu. Rejsy z Montrealu do Kairu mają być realizowane trzy razy w tygodniu od 17 czerwca do 28 października. Loty będą obsługiwane boeingiem 787-8.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Nowe połączenia lotnicze
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony