Partner serwisu

Air Canada konkurują pośrednio z Qatar Airways. Nowa trasa z Toronto

Rafał Dybiński 07.11.2020

Air Canada konkurują pośrednio z Qatar Airways. Nowa trasa z Toronto
fot. Toronto Pearson Airport
Linie lotnicze Air Canada uruchomią od grudnia rejsy międzykontynentalne z Toronto do Dohy w Katarze. Trasę na Bliski Wschód, realizowaną trzy razy w tygodniu, obsłuży Boeing 787-9 Dreamliner.
Samolot narodowego przewoźnika Kanady odleci z Toronto o godz. 20:10 czasu lokalnego i przyleci do Dohy o godz. 16:40 następnego dnia. Start rejsy powrotnego wyznaczono na godz. 8:40 czasu lokalnego. Lądowanie w największym mieście stanu Ontario zaplanowano na godz. 15:05 następnego dnia.

Boeing 787-9 Dreamliner linii lotniczych z Kraju Klonowego Liścia oferuje pasażerom 30 miejsc w klasie biznes, 21 w klasie premium ekonomicznej oraz 247 w klasie ekonomicznej.

Air Canada będą w ten sposób pośrednio konkurować z Qatar Airways. Przewoźnik z Bliskiego Wschodu oferuje bowiem klientom rejsy międzykontynentalne z Dohy do Montrealu. Usługa dostępna jest jednak tylko dwa razy w tygodniu i realizowana jest za pomocą airbusa A350-1000.

Narodowy przewoźnik Kanady niedawno zgłosił chęć przejęcia Air Transat. Kwota zakupu mniejszego krajowego konkurenta będzie jednak aż o ponad 70 proc. niższa niż wcześniej uzgodniono, o czym pisaliśmy w tym tekście.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Nowe połączenia lotnicze
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony