Partner serwisu

Air Belgium zawiesiły wszystkie rejsy w lutym

Rafał Dybiński 26.01.2021

Air Belgium zawiesiły wszystkie rejsy w lutym
fot. Air Belgium
Linie lotnicze Air Belgium poinformowały w oficjalnym komunikacie o zawieszeniu rejsów do i z Antyli Francuskich od 30 stycznia do 1 marca 2021 roku.
To pochodna nakazu decydentów z Brukseli z 22 stycznia. Podobny zakaz wszystkich lotów do i z kraju ogłosił również Izrael. 

Air Belgium polecą jeszcze na Martynikę i Gwadelupę w dniach od 26 do 29 stycznia. Pasażerowie, którzy mieli podróżować między 30 stycznia a 1 marca, mogą bezpłatnie przełożyć rejs na późniejszy termin, na tych samych warunkach lub otrzymać zwrot kosztów. Ci z kolei, którzy mieli zaplanowany lot powrotny z Antyli Francuskich do Belgii po 30 stycznia, zostaną przekierowani na rejs innych linii lotniczych, oferujących transatlantyckie połączenia. 

Podróże w celach rekreacyjnych i turystycznych w terminie od 27 stycznia do 1 marca nie są już dozwolone, zgodnie z nowym komunikatem. Klienci muszą być w stanie uzasadnić swoją podróż ważnym powodem. Przewoźnik rozpatrzy takie wnioski indywidualne według pierwszeństwa w oparciu o najbliższe daty.  

Air Belgium istnieje od 2016 roku i jej główną bazą przewoźnika jest lotnisko w Charleroi. Siedziba przewoźnika mieści się w Mont-Saint-Guibert w Brabancji Walońskiej. Linie lotnicze korzystają z czterech Airbusów A340-300, które latały na Gwadelupę, Martynikę i przez cztery miesiące do Hongkongu. W planach były również rejsy do niektórych miast w Chinach, a konkretnie do Pekinu, Szanghaju, Xi'an, Wuhan, Zhengzhou i Taiyuan. Na przeszkodzie stanęły komplikacje z prawem przelotów nad Rosją. Przewoźnik zamierzał także latać do Kinszasy w Demokratycznej Republice Konga oraz do Miami na Florydzie w Stanach Zjednoczonych.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Przewoźnicy niskokosztowi
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony