Partner serwisu

Air Austral pierwszym francuskim użytkownikiem A220

Redakcja/inf. pras. 28.07.2021

Air Austral pierwszym francuskim użytkownikiem A220
Fot. Airbus Media
Pierwszy z trzech samolotów A220 dla Air Austral, francuskiej linii mającej siedzibę na wyspie Reunion, trafił w ręce przedstawicieli użytkownika w zakładzie montażu końcowego (FAL) Airbusa w Mirabel w Kanadzie.
Druga i trzecia maszyna dołączą do floty przewoźnika w najbliższych dniach. Odebrany A220 będzie pierwszym tego typ samolotem użytkowanym przez francuskie linie lotnicze w regionie Oceanu Indyjskiego.

Air Austral wybrał airbusa A220-300 jako element planu modernizacji floty średnio- i krótkodystansowej, chcąc zwiększyć wydajność operacyjną i zaoferować pasażerom lepszy komfort podróży. Samoloty przekazywane są w wygodnym układzie dwóch klas, oferując dwanaście foteli w klasie biznes i 120 w klasie ekonomicznej. Air Austral, wzmocni siatkę połączeń regionalnych trzema A220-300, kursującymi na trasach między wyspą Réunion a Mauritiusem, Majottą, Seszelami, RPA, Madagaskarem i do Indii. Odrzutowce otrzymały charakterystyczne barwy nawiązujące do pięknych krajobrazów wyspy Reunion.

Napędzany najnowszą generacją silników turbowentylatorowych Pratt & Whitney PurePower PW1500G jest najcichszym i najbardziej ekologicznym samolotem w swojej kategorii. Emituje o 50 proc. mniej hałasu w porównaniu z maszynami poprzedniej generacji, spala o 25 proc. mniej paliwa i emituje o 25 proc. mniej dwutlenku węgla w przeliczeniu na fotel pasażerski, a także o 50 proc. mniej dwutlenku azotu niż stanowią obecne standardy branżowe.

Do tej pory Airbus dostarczył ponad 160 maszyn A220. Obsługują one trasy w Azji, Ameryce Północnej, Europie i Afryce, co dowodzi wielkiej wszechstronności najmłodszego członka rodziny nowej generacji wąskokadłubowych samolotów producenta z Europy Zachodniej.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Flota
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony