Partner serwisu

Air Asia Japan odwołała wszystkie loty i zakończyła działalność

Rafał Dybiński 06.10.2020

Air Asia Japan odwołała wszystkie loty i zakończyła działalność
fot. Air Asia Japan/Instagram
Linie lotnicze Air Asia Japan potwierdziły podjęcie decyzji o zaprzestaniu działalności – informuje "Business Traveller". Spółka zależna z grupy malezyjskiej Air Asia nie poradziła sobie ze skutkami kryzysu wywołanego wirusem COVID-19.
"Ograniczenia w podróżowaniu i niepewność, którą wywołały, poważnie obniżyły popyt na podróże służbowe i rekreacyjne, co skutkowało redukcją lotów oraz uziemieniem samolotów. Czynniki te w dużym stopniu wpłynęły na zdolność spółki do kontynuowania działalności" – oświadczyła Air Asia Japan.

Linie lotnicze z Kraju Kwitnącej Wiśni od momentu powstania w 2014 roku obsługiwały krajowe i międzynarodowe połączenia z portu Chubu, położonego na sztucznej wyspie koło Tokoname, 33 km od Nagoi.

– Pomimo naszych nieustających wysiłków, aby utrzymać działalność poprzez kolejne i zakrojone na szeroką skalę inicjatywy redukcji kosztów, doszliśmy do wniosku, że kontynuowanie działalności bez pewności co do ścieżki odbudowy po pandemii, byłoby dla nas niezwykle trudnym wyzwaniem – podkreślił Jun Aida, dyrektor operacyjny przewoźnika. – Odwołaliśmy wszystkie loty i skontaktujemy się z naszymi klientami w ciągu siedmiu dni, informując o dalszych instrukcjach – dodał Jun Aida.

Air Asia Japan dysponowała flotą trzech airbusów A320-200. Linie lotnicze obsługiwały przed wybuchem pandemii krajowe rejsy do Fukuoki, Osaki, Sapporo, Sendai, Tokio, Nagoi oraz Naha na Okinawie. Poza tym przewoźnik obsługiwał również międzynarodowe połączenia do Pusan i Seulu w Korei Południowej, a także do Tajpej na Tajwanie.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
COVID. Epidemia koronawirusa z Wuhan a lotnictwo
<