Partner serwisu

Aeromexico coraz bliżej poziomu z 2019 roku. Dominują loty krajowe

Rafał Dybiński 10.07.2021

Aeromexico coraz bliżej poziomu z 2019 roku. Dominują loty krajowe
fot. Aeromexico
Linie lotnicze Aeromexico obsłużyły w czerwcu bieżącego roku ponad 1,4 mln pasażerów - poinformował w oficjalnym komunikacie narodowy przewoźnik Meksyku. To wzrost o kolejne 3,6 proc. w odniesieniu do maja.
Jedne z największych linii lotniczych z Ameryki Łacińskiej osiągnęły już 80 proc. poziomu z czerwca 2019 roku. Ożywienie nie jest jednak jednorodne. Ruch pasażerski na lotach krajowych Aeromexico dobił nawet do 98,5 proc. poziomu sprzed dwóch lat. W przypadku połączeń międzynarodowych wynosi niespełna 52 proc. wartości uzyskanych w czerwcu 2019 roku.

Oferowanie w minionym miesiącu bieżącego roku na trasach krajowych było nawet o 1,6 proc. większe od tego z czerwca sprzed dwóch lat. W przypadku połączeń międzynarodowych osiągnęło 48 proc. poziomów sprzed wybuchu pandemii koronawirusa SARS-CoV-2.

Wskaźnik wypełnienia samolotów Aeromexico w czerwcu wyniósł 78 proc. To wzrost o 1 proc. w odniesieniu do maja, ale o 6,8 proc. mniej niż w tym samym miesiącu 2019 roku. W przypadku lotów krajowych wskaźnik wypełnienia samolotów narodowego przewoźnika Meksyku osiągnął nawet 84 proc.

Aeromexico zwiększyło o 25 proc. w czerwcu bieżącego roku oferowanie na rejsy do Europy. Linie lotnicze z Ameryki Łacińskiej obsługują aktualnie dwa razy dziennie loty z Meksyku do hiszpańskiego Madrytu, a także raz na dobę do Paryża i Amsterdamu. W przypadku stolicy Francji dodatkowe dwa rejsy są również w środy i czwartki.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Statystyki pasażerskie
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony