Partner serwisu

Aerofłot wznowi sześć tras międzynarodowych. Wśród nich Kolombo

Rafał Dybiński 27.03.2022

Aerofłot wznowi sześć tras międzynarodowych. Wśród nich Kolombo
fot. svo.aero
Rosyjskie linie lotnicze Aerofłot planują wznowienie rejsów międzynarodowych do nielicznych państw, w których samoloty przewoźników z tego kraju są jeszcze mile widziane. Jednym z nich jest Sri Lanka - informuje serwis "Simple Flying".
Sankcjonowany w Unii Europejskiej, Wielkiej Brytanii, Kanadzie i Stanach Zjednoczonych narodowy Aerofłot ogłosił niedawno, że od 8 kwietnia uruchomi loty do Kolombo. Rejs SU288 wyleci z portu Moskwa-Szeremietiewo w środę, piątki i soboty o godz. 23:30. Powrót do stolicy Rosji zaplanowano następnego dnia o godz. 12:50.

Aerofłot obsłuży długodystansowe połączenie szerokokadłubowym airbusem A330 lub nawet boeingiem 777-300ER, który może pomieścić na pokładzie 403 pasażerów. Narodowy przewoźnik Rosji posiada 22 takie maszyny, z których cztery zostały już przerejestrowane, a właściwie "znacjonalizowane", po dekrecie podpisanym przez Władymira Putina, który był odpowiedzią na sankcje i żądania leasingodawców ze Starego Kontynentu, domagających zwrotu odrzutowców.

22 marca rosyjska agencja informacyjna TASS poinformowała, że ​​minister transportu Witalij Sawieljew przekazał, że prawie 800 z 1367 samolotów znajdujących się we flotach krajowych przewoźników zostało już "przeniesionych" do rosyjskiego rejestru lotniczego. Szef resortu przyznał także jednak, że już 78 samolotów zostało "aresztowanych" za granicą i nie wrócą do Rosji.

Sawieljew podkreślił później, że 32 linie lotnicze z 22 krajów na świecie wciąż latają do Rosji. Są to głównie przewoźnicy z państw arabskich, które operują bez ograniczeń.

Aerofłot ogłosił także wznowienie lotów do Iranu, Azerbejdżanu, Armenii i Kirgistanu, dodając do swojego rozkładów rejsów jeszcze pięć tras międzynarodowych. "Znacjonalizowane" airbusy A321 będą latać do Teheranu oraz do kirgiskich Osz i Biszkeku. Połączenia do azerskiego Baku i ormiańskiego Erywania obsłużą samoloty Suchoj Superjet 100, które nie wymagają ponownej rejestracji w celu ominięcia sankcji.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Nowe połączenia lotnicze
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony