Partner serwisu

Aerofłot wznowi jesienią rejsy do tajskiego Phuket

Rafał Dybiński 03.08.2022

Aerofłot wznowi jesienią rejsy do tajskiego Phuket
fot. Aerofłot
Linie lotnicze Aerofłot planują wznowić jesienią bieżącego roku bezpośrednie rejsy między Moskwą a Phuket.
Pomimo wielu sankcji nałożonych przez Unię Europejską oraz Wielką Brytanię, USA i Kanadę, narodowy przewoźnik Rosji systematycznie oferuje coraz więcej połączeń międzynarodowych.

Yuthasak Supasorn z Urzędu Turystyki Tajlandii przekazał serwisowi "Simple Flying" potwierdzenie wznowienia przez Aerofłot codziennych rejsów między Moskwą i Phuket, począwszy od 30 października bieżącego roku. Bilety można już rezerwować na oficjalnej stronie narodowego przewoźnika Rosji.

Według danych "Bangkok Post" w ostatnim tygodniu lipca liczba rosyjskich turystów, przebywających w Tajlandii, wynosiła niemal 77 tys. Większość podróżnych z największego kraju świata uciekła w obawie przed eskalacją konfliktu w Ukrainie.

Wcześniej kilku przewoźników operujących w Tajlandii, takich jak chociaż Thai Airways i Thai AirAsia X, wyraziło cheć obsługi lotów do Moskwy, jednak problemem były ubezpieczenia zapewniające ochronę w stolicy Rosji oraz pomoc techniczna w przypadku konieczności wysłania części zamiennych do samolotów w razie awarii.

Zapowiedziane wznowienie rejsów Aerofłotu między Moskwą a Phuket ma według wstępnych prognoz przyciągnąć do Tajlandii w ostatnim kwartale bieżącego roku ponad milion turystów z największego państwa globu.

Aerofłot niedawno stracił jednego airbusa A330, który został zatrzymany na lotnisku w Kolombo z powodu interwencji leasingodawcy. Narodowy przewoźnik Rosji zawiesił po tym incydencie rejsy na Sri Lankę, niemniej w ciągu ostatnich kilku miesięcy wznowił już rejsy między Moskwą a New Delhi w Indiach oraz do Male na Malediwach w regionie Oceanu Indyjskiego.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Nowe połączenia lotnicze
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony