Partner serwisu

Aerofłot tworzy bazę i węzeł regionalny w Krasnojarsku. Więcej tras ze Środkowej Syberii

Rafał Dybiński 19.03.2021

Aerofłot tworzy bazę i węzeł regionalny w Krasnojarsku. Więcej tras ze Środkowej Syberii
fot. Piotr Bożyk
Linie lotnicze Aerofłot postanowiły stworzyć regionalny węzeł komunikacyjny w Krasnojarsku, skąd od 1 czerwca wystartują regularne rejsy długodystansowe do Błagowieszczeńska w obwodzie amurskim przy granicy z Chinami oraz do Krasnodaru, Soczi, a także do Symferopola na Krymie.
Bilety na nowe trasy z głównego ośrodka Syberii Środkowej są już dostępne w systemie rezerwacji narodowego przewoźnika Rosji, który wdraża strategię pozwalającą zwiększyć mobilność mieszkańców odległych części kraju poprzez rozbudowę siatki połączeń międzyregionalnych.

Międzynarodowy Port Lotniczy w Krasnojarsku stanie się drugim lotniskiem bazowym całej grupy Aerofłotu. Część floty narodowego przewoźnika Rosji będzie na stałe stacjonować w mieście nad Jenisiejem, gdzie powstaną nowe miejsca pracy dla personelu lotniczego i obsługi naziemnej.

Nowy węzeł komunikacyjny w Syberii Środkowej ma zwiększyć tranzytowy ruch pasażerski linii lotniczych z grupy Aerofłotu nie tylko na trasach krajowych, ale również międzynarodowych. Poza tym rozszerzona zostanie sieć regularnych połączeń międzyregionalnych z Krasnojarska.

Linie lotnicze z grupy Aerofłot przewiozły w 2020 roku nieznacznie ponad 30 mln pasażerów. To spadek o 50,3 proc. w odniesieniu do poprzednich dwunastu miesięcy. Najwięcej powodów do satysfakcji mają zarządzający niskokosztowcem Pobeda, który przewiózł w ubiegłym roku 8,4 mln podróżnych. To więcej o 5,7 proc. w odniesieniu do poprzednich dwunastu miesięcy. Więcej o tym pisaliśmy w tym tekście.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Nowe połączenia lotnicze
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony