Partner serwisu

Aerofłot przydzieli pasażerom bez masek specjalne miejsca

Emilia Derewienko 16.12.2020

Aerofłot przydzieli pasażerom bez masek specjalne miejsca
fot. Piotr Bożyk
Narodowe linie lotnicze Rosji, Aerofłot, będą wyznaczać specjalne miejsca na swoich pokładach dla pasażerów, odmawiających w trakcie lotu noszenia masek medycznych – informuje Agencja Reutera.
Specjalne miejsca przydzielane będą pasażerom, którzy odmówią założenia maski po zamknięciu drzwi samolotu. Siedzenia zostaną wyznaczone prawdopodobnie w dwóch ostatnich rzędach po prawej stronie w klasie ekonomicznej.

Linia lotnicza ostrzegała wcześniej, że na pokład samolotu wpuszczane będą jedynie te osoby, które medyczną maską zakryją usta i nos – w ramach zaostrzonych środków ochrony przed zarażeniem koronawirusem. Aerofłot wymaga, aby wszyscy pasażerowie, w tym także osoby ze szczególnymi przeciwwskazaniami medycznymi, używali masek medycznych podczas całego lotu. Pasażerom nakazuje się zmianę maski co trzy godziny lub po każdym posiłku.

Rzeczniczka linii, Julia Spivakova ostrzegła, że Aeroflot może wyrzucać pasażerów niechętnych do przestrzegania wytycznych bezpieczeństwa, nazywając to „powszechną globalną praktyką i koniecznym do zastosowania środkiem”. Rosjanie są co prawda zobowiązani do noszenia masek medycznych i rękawiczek w środkach transportu publicznego, supermarketach i innych miejscach publicznych. W praktyce jednak zasady te nie zawsze są ściśle przestrzegane i egzekwowane.

Rosja uziemiła międzynarodowe loty komercyjne po wybuchu pandemii koronawirusa wiosną tego roku. Od tego czasu Aerofłot wznowił loty do niektórych miejsc, m.in. do Wielkiej Brytanii, Turcji czy Tanzanii. Od początku pandemii Rosja zgłosiła około 2,7 mln zakażeń COVID-19 i prawie 48 tys. zgonów.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
COVID. Epidemia koronawirusa z Wuhan a lotnictwo