Partner serwisu

Aerofłot połączy Moskwę z Cancun. Rejsy obsłużą A350-900

Rafał Dybiński 20.10.2021

Aerofłot połączy Moskwę z Cancun. Rejsy obsłużą A350-900
fot. Aerofłot
Linie lotnicze Aerofłot zapowiedziały uruchomienie od 18 listopada rejsów międzykontynentalnych do meksykańskiego Cancun.
Połączenie długodystansowe z portu Moskwa-Szeremietiewo będzie realizowane trzy razy w tygodniu, a konkretnie we wtorki, czwartki oraz soboty. Loty obsłuży szerokokadłubowy airbus A350-900. Pierwszy z odrzutowców dalekiego zasięgu został odebrany pod koniec lutego bieżącego roku. Będą zastępować we flocie narodowego przewoźnika Rosji samoloty A330-300. Więcej o tym pisaliśmy w TYM TEKŚCIE

Rejs SU0158 odleci ze stolicy Rosji we wtorki o godz. 08:55. Uwzględniając strefy czasowe lądowanie w Cancun przewidziano na godz. 14:05. Lot potrwa w sumie trzynaście godzin i dziesięć minut.

Rejs powrotny SU0159 wystartuje z Meksyku o godz. 16:05. Uwzględniając strefy czasowe lądowanie w Moskwie przewidziano na godz. 11:55 następnego dnia. Lot potrwa w tym przypadku jedenaście godzin i 50 minut.
Aerofłot odpowiada w ten sposób na potrzeby rosyjskich turystów i operatorów, którzy w wyniku ograniczeń w podróżowaniu nałożonych przez rządy państw w Azji zaczęli spoglądać w kierunku ośrodków wakacyjnych w Ameryce Łacińskiej. Federalna Agencja Transportu Lotniczego Rosji pozytywnie rozpatrzyła liczne wnioski przewoźników o obsługę tras do Meksyku, Wenezueli i Brazylii. Więcej o tym pisaliśmy w TYM TEKŚCIE

Narodowy przewoźnik Rosji znacznie zwiększył także liczbę krajowych rejsów do miast w regionach Wołgi, Uralu, Syberii oraz Dalekiego Wschodu. Na niektórych trasach częstotliwość lotów się podwoiła, a nawet wzrosła trzykrotnie. Więcej o tym pisaliśmy w TYM TEKŚCIE.

Wcześniej informowaliśmy również o odebraniu przez Aerofłot airbusa A320neo. Pierwszy z sześciu odrzutowców europejskiego producenta dla przewoźnika z Rosji jest leasingowany przez CDB Aviation (CDB), a napędzają go najnowsze silniki CFM LEAP-1A. Więcej o tym pisaliśmy w TYM TEKŚCIE.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Nowe połączenia lotnicze
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony