Partner serwisu

Aerofłot i Rossija zawieszają trasy na południe kraju i niektóre z Armenii

Rafał Dybiński 25.02.2022

Aerofłot i Rossija zawieszają trasy na południe kraju i niektóre z Armenii
fot. Piotr Bożyk
Rosyjska Federalna Agencja Transportu Lotniczego podjęła decyzję o czasowym ograniczeniu lotów do kilku portów na południu tego kraju. Zawieszenie rejsów Aerofłotu i zależnego taniego przewoźnika "Rossija" obowiązuje od 24 lutego do 2 marca 2022 roku.
Podjęte decyzje to efekt "specjalnych operacji wojskowych w Donbasie", a w rzeczywistości w całej Ukrainie, która w czwartek rano została zaatakowana przez siły rosyjskie z trzech kierunków.  

Samoloty z grupy narodowych linii lotniczych największego państwa świata nie pojawią się w najbliższych dniach na trasach z portu Moskwa-Szeremietiewo do Rostowa nad Donem, Krasnodaru, Anapy, Stawropolu, Biełgorodu, Woroneża i Symferopolu.

Poza połączeniami ze stolicy Rosji zawieszono także loty z Sankt Petersburga do Anapy, Krasnodaru, Gelendżyka, Rostowa nad Donem i Symferopolu. Nie będą także realizowane rejsy między Krasnojarskiem i Krasnodarem, Symferopolem i Soczi.

Aerofłot i jego zależny tani przewoźnik nie będą jeszcze obsługiwać lotów z Armenii do trzech destynacji znajdujących się w pobliżu granicy z Ukrainą. Zawieszono bowiem rejsy z Erywania do Rostowa nad Donem, Woroneża i Krasnodaru.

Narodowe linie lotnicze Rosji przekazały w uzupełnieniu, że zaktualizowane informacje o statusie lotów do wskazanych destynacji oraz o zmianach w rozkładzie, będą zamieszczane na stronach internetowych przewoźników, a także na oficjalnych kontach w mediach społecznościowych. Pasażerowie odwołanych lotów mają do wyboru pełny zwrot kosztów lub możliwość zmiany rezerwacji biletów na kolejne terminy lub połączenia alternatywne.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Wojna Rosja - Ukraina
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony